کدخبر: ۳۴۰۴۴۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
مقامات ایران در انتظارپاسخ مسئولان حج عربستان!

مقامات ایران در انتظارپاسخ مسئولان حج عربستان!

اقتصادنیوز: رئیس سازمان حج و زیارت گفت: با توجه شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف و احتمال تعطیلی حج امسال، منتظر پاسخ نهایی عربستان برای اعزام زائران حج ۹۹ به سرزمین وحی هستیم.

به گزارش اقتصادنیوز علیرضا رشیدیان روز دوشنبه در حاشیه آیین رونمایی از ماکت فاخر حرم ائمه بقیع(ع) در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به برنامه ریزی و زمانبندی های لازم، بیش از ۹۰ درصد عملیات اجرایی برای اعزام زائران به انجام رسیده است.

وی تصریح کرد: تاکنون بسیاری از اقدامات لازم در زمینه اسکان، حمل و نقل و تغذیه زائران اعزامی به حج ۹۹ به انجام رسیده و در آمادگی کامل به سر می بریم.

رشیدیان اظهار داشت: در صورت اعلام آمادگی دولت عربستان برای ارائه خدمات به زائران با رعایت پروتکل‌های بهداشت جهانی و نیز حفظ امنیت، آرامش و سلامت کامل، زائران ایرانی به حج ۹۹ اعزام خواهند شد.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان این که دولت عربستان قرار بود، برگزاری حج ۹۹ را اعلام کند، گفت: عربستان به‌رغم چندین مرحله جابجایی زمان پاسخگویی در این زمینه تاکنون هیچ اطلاعی در خصوص وضعیت حج امسال اعلام نکرده است.

رشیدیان اظهار داشت: با توجه به اینکه طبق برنامه ریزی‌های به انجام رسیده شروع پروازها باید از ششم ذیقعده انجام بگیرد، تمامی کارهای  اعزام بستگی به اعلام وزارت حج عربستان دارد.

 وی تصریح کرد: به رغم عدم اطلاع رسانی عربستان برای حج امسال مراحل ثبت نام زائران حج ۹۹ انجام شده است.

 رشیدیان با بیان اینکه تاکنون ثبت نام ۹۲ درصد سهمیه اعلام شده به انجام رسیده است، گفت: در مجموع ضمن اعلام آمادگی ما برای اعزام زائران، منتظر اعلام وضعیت وزارت حج و عربستان هستیم.

در خاتمه این مراسم با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از ماکت فاخر حرم ائمه بقیع (ع) در محل نمازخانه سازمان حج و زیارت رونمایی شد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند