انتشار رسمی فهرست فیلم‌های منتخب «کن ۲۰۲۰»

کدخبر: 340810
اقتصادنیوز: مسوولان برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کَن فهرست رسمی فیلم‌های منتخب هفتادوسومین دوره این رویداد سینمایی را که به دلیل شیوع کرونا لغو شد، اعلام کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایندی وایر، تیری فرمو (Thierry Fremaux) دبیر جشنواره کن دیروز (چهارشنبه) فهرست رسمی فیلم‌های منتخب این جشنواره را اعلام کرد. این فهرست متشکل از ۵۶ فیلم است که با برچسب کن ۲۰۲۰ در جشنواره‌هایی چون تلوراید، تورنتو، ساندنس یا کن ۲۰۲۱ نمایش داده خواهند شد. 

آنچه فهرست امسال جشنواره کن را از دوره‌های دیگر متمایز می‌کند، حضور برجسته آثار کارگردانان آماتور و زنان است. از ۵۶ فیلم فهرست امسال ۱۶ مورد اثر کارگردانان زن است که آن را بازتابی از حرکت این جشنواره سینمایی به سمت برابری جنسیتی تعبیر می‌کنند. 

اعزام فرانسوی از وس اندرسون، تابستان ۸۵ ساخته فرانسوا اوزون، مادران واقعی از نائومی کاواسی، صخره عاشقان و مانگرو از استیو مک کوئین، یک دور دیگر از توماس مینت برگ، دی ان ای از مایون، حرف آخر ساخته جاناتان نوسیتر، بهشتپیش به سوی سرزمین خوشبختی ساخته هونگ سانگ-سو، شبه جزیره از یون سانگ-هو از جمله آثار شاخص حاضر در این فهرست هستند. 

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید