در نشست ویدئوکنفرانسی «شورای یهودیت دموکراتیک آمریکا» اعلام شد؛

موضع صریح رئیس کنگره آمریکا درباره اشغال کرانه‌باختری

کدخبر: 340954
اقتصادنیوز؛ نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با هشدار درباره هرگونه اشغال یکجانبه کرانه باختری، گفت اجرای این طرح سیاست حمایت دو حزبی واشنگتن از تل‌آویو را تضعیف می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ در ادامه واکنش‌های منفی بین‌المللی به طرح رژیم صهیونیستی برای اشغال بخش‌های بزرگی از اراضی خصوصی فلسطینیان در کرانه باختری، «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز در این باره هشدار داد.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، پلوسی طی سخنرانی در نشست ویدئوکنفرانسی «شورای یهودیت دموکراتیک آمریکا» با ابراز نگرانی از تاکید تل‌آویو بر اجرای طرح اشغال کرانه باختری، گفت: «الحاق یکجانبه، آینده را در خطر قرار می‌دهد و منافع امنیتی آمریکا و یک‌دهه سیاست دو حزبی (حمایت از اسرائیل) را تضعیف می‌کند».

وی با حمایت از تفاهمنامه کمک نظامی چند میلیارد دلاری آمریکا به رژیم صهیونیستی، توضیح داد: «اما از چیزی که می‌بینیم درباره طرح الحاق، در حال رخ دادن است، بسیار نگران هستیم».

این مقام آمریکایی در ادامه افزود: «من طرفدار سران فلسطینی، در این موضوع که شرکای خوبی برای مذاکره هستند، نیستم. ای کاش بهتر بودند. اما به گمانم همه می‌توانند در این موضوع (مذاکره) بهتر عمل کنند».

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل»، پلوسی با اشاره به طرحی که دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا در دسامبر سال قبل در مخالفت با اشغال و حمایت از راهکار دو دولتی تصویب کرده بودند، اجرای یکجانبه طرح اشغال سی درصدی کرانه باختری را «غیرقابل قبول» دانست.

وی همچنین درباره طرح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا موسوم به «معامله قرن» گفت که «هیچ اشتراکی با کلمه صلح یا طرح» ندارد.

رژیم صهیونیستی قصد دارد با حمایت‌های دولت ترامپ، ۳۰ درصد از کرانه باختری فلسطین را به قلمرو خود ملحق و آن را رسماً اشغال کند. مقامات و گروه‌های فلسطینی این اقدام را بخشی از طرح ضد فلسطینی آمریکا موسوم به معامله قرن می‌دانند و به همین دلیل خواستار قطع همکاری با آمریکا و اسرائیل هستند.

پیش از این نیز برخی منابع صهیونیست گزارش داده بودند که تعدادی از سران کشورهای مهم اروپایی طی روزهای اخیر نامه‌های شخصی به «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ارسال کرده و از او خواستند که درباره موضوعات فلسطینی فقط مطابق با قوانین بین‌المللی عمل کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما