کدخبر: ۳۴۱۱۲۴ لینک کوتاه

نتایج یک نظرسنجی در آمریکا درباره قتل جرج فلوید

اقتصادنیوز؛ نتایج نظرسنجی یک رسانه آمریکایی بعد از اعتراضات به قتل «جورج فلوید»، نشان می‌دهند که ۷۴ درصد از مردم ایالات متحده بر این عقیده‌اند که در این کشور بی‌عدالتی نژادی وجود دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، بر اساس نظرسنجی وبگاه شبکه خبری ای‌بی‌سی نیوز، سه چهارم (74 درصد) از مردم آمریکا قتل «جورج فلوید» را به عنوان مشکل اساسی بی‌عدالتی نژادی در آمریکا دانسته‌اند.

به نوشته ای‌بی‌سی نیوز، این نظرسنجی نشان می‌دهد که این آمار نسبت به شش سال گذشته بعد از حوادث مشابهی 30 درصد افزایش داشته است.

ای‌بی‌سی نیوز نوشت، بر اساس این نظرسنجی، مردم اعتقاد پیدا کرده‌اند که بی‌عدالتی نژادی در آمریکا به دلیل قتل جورج فلوید در شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا، 30 درصد افزایش داشته است.

نظرسنجی سال 2014 همین شبکه خبری، چهار ماه بعد از کشته شدن دو سیاهپوست به دست مأموران پلیس سفید پوست، نشان می‌دهد که تنها 43 درصد از آمریکایی‌ها گفته‌اند این قتل‌ها، نشان‌دهنده مشکلات وسیع‌تر در آمریکا بوده‌اند.

این نظرسنجی در هفته‌ای انجام شد که پلیس در حال برخورد با اعتراضات صلح‌آمیز به قتل «جورج فلوید»، با استفاده از گاز اشک‌آور در واشنگتن بود تا راه را برای ترامپ به منظور گرفتن عکس با انجیل در مقابل یک کلیسا نزدیک کاخ سفید باز کند.

به نوشته ای‌بی‌سی نیوز، این نظرسنجی همچنین در بحبوحه افزایش مبتلایان به بیماری کرونا و اعتراضات متوالی 10 روزه انجام گرفته و این در حالی است که رضایت از دونالد ترامپ به دلیل سوء‌مدیریت این مسائل پایین است.

نظرسنجی‌‌های انجام شده در بحبوحه شیوع کرونا در آمریکا در اواسط ماه مارس توسط ای‌بی‌سی نیوز، نشان می‌دهند که از هر 10 آمریکایی 6 نفر به مدیریت ترامپ در دوره کرونا رضایت نداشته است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند