کدخبر: ۳۴۲۰۵۷ لینک کوتاه

تحلیل لوموند؛

موج اعتراضات آمریکا به شکست ترامپ می‌انجامد

اقتصادنیوز؛ لوموند در نوشتاری با عنوان نژادپرستی نوشت: دونالد ترامپ در برابر بیداری آمریکا به احتمال شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر امسال پرداخته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا؛ لوموند نوشت: ماجرای جورج فلوید و موج اعتراضات ناشی از آن ، رئیس جمهور آمریکا را در دو جبهه دفاعی یعنی همه گیری کرونا و مساله نژادی که مدیریتش اسف بار است، قرار داد.
شورش ناشی از این قتل، امکان نوع جدیدی از اعتراض به نژادپرستی و خشونت پلیس را در امریکا فراهم کرد. این دیگر شورش مناطق سیاه پوستان و بسیج کاملاً نظامی نیست ، بلکه موج فرصت طلبانه ای از چندنژادی است.
این شورش مدنی ، تصویر منفوری را که دونالد ترامپ از کشورش ارائه داده بود، جبران کرد. اگر چه پیش بینی تأثیر ماجرای جورج فلوید بر انتخابات ریاست جمهوری بسیار زود است، اما احتمال دارد احساسات و بسیج کنونی معادله را تغییر دهد.

مانند ریچارد نیکسون جمهوری خواه ، که در سال ۱۹۶۸ پس از شورش های نژادی ناشی از ترور مارتین لوتر کینگ انتخاب شد ، دونالد ترامپ می تواند با قاطعیت خود در حمایت از “قانون و نظم” نقش ایفاء کند. قطعاً سیاهپوستان جوان که از باراک اوباما ناامید شده اند ، به طرفداری ازمعاون سابق وی، جو بایدن ، بسیج نخواهند شد.
جو بایدن دمکرات به تازگی از زیرزمین خانه خود خارج شد تا نشان دهد که جایگزین معتبری برای رئیس جمهوری است که هر سخن و اقدام وی از زمان قتل جورج فلوید ، همچون فراخوان وحشتناکی برای بازگشت جنگ داخلی نژادی آمریکایی است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند