عذرخواهی فولکس‌واگن به خاطر تبلیغ نژادپرستانه

کدخبر: 342840
​اقتصاد نیوز:“من متأسفم” عبارتی شناخته شده در دایره لغات فولکس‌واگن است چراکه این خودروساز طی سال‌های اخیر به کرات اقدام به عذرخواهی کرده است. از دیزل گیت مشهور گرفته تا نمایش عناصر مشابه نازی‌ها و عذرخواهی از اعضای هیئت‌مدیره به خاطر اتهامات افشای اطلاعات محرمانه تنها بخشی از پوزش طلبی های فولکس بوده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از پدال، جدیدترین عذرخواهی این غول خودروسازی هم به تبلیغ نژادپرستانه گلف مربوط می‌شود که چند هفته پیش در شبکه‌های اجتماعی منتشر و اخیراً حذف شده است.

این ویدئوی کوتاه با نمایش نسل جدید گلف افسانه و البته با روشی بسیار سؤال‌برانگیز شروع می‌شود به گونه‌ای که از افراد سیاه‌پوست به عنوان عروسک استفاده شده است. همین امر انتقادات زیادی را متوجه فولکس کرده است.

البته فولکس‌واگن اعلام کرده با اتخاذ اقداماتی از تکرار دوباره آن در آینده جلوگیری خواهد کرد. این شرکت اقدام به بهبود فرایند تائید تبلیغات جدید کرده و توجه ویژه‌ای به فرهنگ‌های گوناگون خواهد کرد تا کنترل بیشتری روی محتواهای تولیدی خود داشته باشد.

یکی از اعضای هیئت‌مدیره فولکس گفته است:من می‌خواهم قویاً به خاطر فقدان حساسیت بین فرهنگی که باعث ناراحتی مردم شده عذرخواهی بکنم. این تبلیغ نقض ارزش‌های فولکس‌واگن بوده است. ما قویاً معتقدیم که اقدامات نژادپرستانه هیچ جایی ندارند. ما پس از تحلیل حدود ۴۰۰ فایل با حجم بیش از ۱۶.۵ گیگابایت و بررسی‌های داخلی فهمیدیم که حساسیت زیادی دراین‌باره وجود نداشته و خطاهایی رخ داده است؛ و حالا می‌خواهیم اقدامات خود را بهبود بخشیم.

مدیر بازاریابی ارشد فولکس نیز گفته است:موضوع اصلی این است که ما نتوانستیم عناصر نژادپرستانه این ویدئو را تشخیص دهیم. ما می‌خواهیم به خاطر این خطا و رفتار تیم عذرخواهی کنم. نکته اصلی که یافت شد این است که ما نیازمند بازرسی محتوا هستیم. هر کلیپ باید بارها بررسی شود.

عضو هیئت‌مدیره فولکس که مسئول فروش و بازاریابی است می‌افزاید:من دوباره از هر فردی که احساس می‌کند با دیدن این ویدئو ناراحت شده پوزش می‌طلبم. این ویدئو ما را بیدار کرد. این وظیفه ماست که هر روز با نژادپرستی مبارزه کنیم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما