کدخبر: ۳۴۳۴۷۴ لینک کوتاه

وزارت‌ صنعت ماسک مورد نیاز مردم را تامین می‌کند

اقتصادنیوز : معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طبق دستور رییس جمهوری، وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف به تامین ماسک‌های پارچه ای ارزان قیمت و قابل شسشتو برای مردم شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ،ایرج حریرچی شامگاه چهارشنبه در حاشیه نشست با استاندار کرمانشاه  اظهارداشت: با توجه به افزایش تولید ماسک در نقاط مختلف کشور قیمت آن هم کاهش قابل ملاحظه ای داشته است و تقریبا در دسترس همه مردم قرار دارد.

وی همچنین با بیان اینکه لازم نیست مردم حتما از ماسک های «ان ۹۵» استفاده کنند، گفت: این تفکر اشتباهی است اگر فکر کنیم تنها با استفاده از این نوع ماسک می توانیم از انتقال کرونا به خودمان محافظت کنیم.

حریرچی ادامه داد: این نوع ماسک برای کسانی است که در بخش های بیمارستانی و با افراد مبتلا ارتباط دارند وگرنه عموم مردم در ترددهای روزانه خود نیازی به آن ندارند و ماسک های پارچه ای بخصوص اگر سه لایه باشد، کفایت می کند.

معاون کل وزارت بهداشت تصریح کرد: حتی خود مردم می توانند از ماسک های پارچه ای که در منزل تولید می کنند استفاده کنند.

وی با بیان اینکه حتی بانوان می توانند با روسری مقابل دهان و بینی خود را بپوشانند، گفت: فلسفه استفاد از ماسک این است که از انتقال ترشحات دهانی بخصوص هنگام مشکوک بودن به بیماری جلوگیری شود.

حریرچی در بخش دیگری از سخنانش خود به تصویب افزایش اختیارات به استان ها در جلسه گذشته ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد و گفت: با توجه به اینکه الگوی بیماری در استان های مختلف کاملا متفاوت است این اختیارات در جلسه روز شنبه (۳۱ خرداد) این ستاد نهایی خواهد شد.

این مقام مسوول در وزارت بهداشت تصریح کرد: با اختیارات جدید استان ها، استانداران و روسای دانشگاه های علوم پزشکی پس از هماهنگی نهایی با وزرای کشور و بهداشت تصمیمات لازم را برای استان خود با توجه به مسایل سیاسی و اقتصادی و همچنین شدت بروز بیماری اتخاذ خواهند کرد.

وی گفت: در برخی استان ها آیین هایی مانند جشن های عروسی طی هفته های اخیر رونق زیادی داشته است که برگزاری یا عدم برگزاری آنها به استان ها واگذار خواهد شد.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه با تقدیر از عملکرد استاندار و رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در راستای مقابله با بیماری کرونا و کنترل آن، گفت: خوشبختانه با تمهیدات اندیشیده شده هم اکنون بیشتر از ۲ برابر افراد بستری شده در بیمارستان ها تخت برای بستری مبتلایان جدید وجود دارد.

حریرچی افزود: علاوه بر آن متخصصان خوبی به همراه تجهیزات مناسب برای کار درمانی و مداوای بیماران در کرمانشاه وجود دارد تا این استان را جزو موفق ترین استان های کشور در بحث مقابله با کرونا بدانیم.

وی در پایان تاکید کرد: تمهیدات اندیشیده شده دلیل نمی شود که خیالمان راحت بلاشد و اصول مراقبتی را رعایت نکنیم بلکه همچنان باید به صورت جدی از حضور در اجتماعات پرهیز و نکات مراقبتی و بهداشتی را به خوبی رعایت کنیم تا اسیر این بیماری نشویم.

تاکنون ۱۹۵ هزار و ۵۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که ۹ هزار و ۱۸۵ نفر آنها جان خود را از دست داده اند.

استان‌های خوزستان، آذربایجان های شرقی و غربی، خراسان رضوی، لرستان، کرمانشاه، گلستان، هرمزگان، کردستان و سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند