کدخبر: ۳۴۳۹۹۹ لینک کوتاه

حقوق مشهورترین مجری دنیای فوتبال

​اقتصاد نیوز:مدیر بخش ورزشی بی‌بی‌سی تایید کرد که گری لینه‌کر اسطوره فوتبال این کشور در ازای همکاری با این شبکه به ازای کارشناس ۱.۷۵ میلیون پوند معادل ۴۱ میلیارد تومان در سال دستمزد می‌گیرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از آی اسپورت، باربارا اسلیتر، مدیر بخش ورزش شبکه بی‌بی‌سی تایید کرد که گری لینه‌کر اسطوره فوتبال این کشور با این شبکه قراردادی به عنوان کارشناس و مجری امضا کرده که به موجب آن در هر فصل 1.75 میلیون پوند معادل 41 میلیارد تومان دستمزد می‌گیرد. این مدیر بی‌بی‌سی می‌گوید لینه‌کر تا هر زمان که مایل باشد شبکه بی‌بی‌سی به همکاری با او ادامه خواهد داد.

لینه‌کر  قرار است امروز برای اولین بار مجری‌گری پخش زنده یک مسابقه لیگ برتری بین دو تیم بورنموث و کریستال پالاس را به عهده داشته باشد.

مدیر بخش ورزش بی‌بی‌سی به بهانه این اجرای زنده لینه‌کر در مصاحبه‌ای اعلام کرد لینه‌کر در حال حاضر در میان مجریان و کارشناسان بی‌بی‌سی بیشترین دستمزد را دریافت می‌کند و مبلغ دستمزد سالانه او 1.7 میلیون پوند است.

اسلیتر در این باره گفت:" از نظر ما لینه‌کر سالهای سال مجری پخش‌های زنده مسابقات خواهد بود. او بدون شک در این حوزه بهترین است و یکی از دارایی‌های بزرگ موسسه ما به حساب می‌آید. او تا هر زمان که بخواهد می‌تواند در بی‌بی‌سی کار کند. البته این تصمیمی است که او باید بگیرد ولی ما هیچ شکی نداریم که لینه‌کر اگر مایل باشد می‌تواند تا آخر عمر مجری بی‌بی‌سی بماند".

لینه‌کر که آقای گل جام جهانی 1986 با پیراهن تیم ملی انگلیس است حضور تلویزیونی خود در برنامه‌های فوتبالی به عنوان مجری را از سال 2013 و با حضور در برنامه Match of the Day نسخه آمریکا برای شبکه NBCSN آغاز کرده است. البته لینه‌کر پیش از آن به عنوان کارشناس در برنامه های تلویزیونی مختلف شرکت داشت و این اولین حضور او به عنوان مجری یک برنامه تلویزیونی بود. لینه‌کر به غیر از این در رسانه‌های مکتوب هم فعالیت داشته و سالها  ستون‌نویس روزنامه دیلی‌میل بوده است.

با توجه به اینکه دست اندرکاران حوزه های مختلف صنعت فوتبال همیشه نسبت به درآمد و دستمزد خود در مقایسه با فوتبالیستها گلایه داشتند و فاصله بسیار عمیق درآمدشان با فوتبالیستها را ناعادلانه می دانستند، به نظر می رسد ورود پیشکسوتهای محبوبی مثل لینه کر به حوزه رسانه فوتبال می تواند باعث روند افزایشی در دستمزدهای فعالان رسانه ای شود. البته باید منتظر ماند و دید روندی که لینه‌کر بسیار محبوب و جنجالی بنیانگذار آن بوده به روندی عمومی تبدیل خواهد شد یا تنها به یک مورد مجزا منحصر خواهد ماند. 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند