کدخبر: ۳۴۴۰۳۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ترامپ بولتون را به پرداخت بهای سنگین تهدید کرد

اقتصادنیوز : دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توئیتر بار دیگر «جان بولتون» مشاور امنیت ملی سابق آمریکا را به دلیل کتابی که قصد دارد طی روزهای آینده منتشر کند، مورد انتقاد قرار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، ترامپ در توئیترش نوشت: بولتون که من وی را بازگرداندم و به وی یک فرصت دادم با انتشار اطلاعات محرمانه (در حجم وسیع) قانون را نقض کرد. وی باید بهای بسیار سنگینی برای این کار بپردازد. این موضوع نباید هرگز دوباره اتفاق بیفتد.

وی در ادامه نوشت: من سرانجام با استیو اشمیت مشاور سیاسی شکست خورده، اتفاق نظر پیدا کردم که وی جان بولتون دیوانه را مردی نفرت‌انگیز دانسته که در انجام وظیفه‌اش در حمایت از آمریکا شکست خورد و تاکید کرده که هرگز به وی نباید اجازه داده شود تا دوباره در دولت فعالیت کند.

رئیس جمهور آمریکا افزود: بولتون قانون را زیر پا گذاشت و برای این کار فراخوانده شد و مورد توبیخ قرار گرفت؛ با پرداخت هزینه ای بسیار بزرگ. او دوست دارد که بمب ها را بر روی مردم پرتاب کند و آنها بکشد. حالا او بمب هایی را خواهد داشت که بر سر خودش فرود خواهد آمد.

ترامپ در پایان گفت که بولتون به طور واضح در دادگاه به خاطر کتابش و اطلاعاتی که در بین مردم و رسانه ها پخش شده می بازد.  

با وجود آنکه کاخ سفید تمام تلاش خود را به کار گرفت تا مانع از انتشار کتاب افشاگرانه «جان بولتون» مشاور امنیت ملی سابق آمریکا شود، اما «رویس لامبرت» قاضی منطقه‌ای آمریکا روز شنبه برای انتشار این کتاب چراغ سبز نشان داد. 

از روز پنجشنبه انتشار بخش‌هایی از کتاب بولتون به بمبی خبری در رسانه‌های جهان تبدیل شده است. او در این کتاب به افشاگری علیه ترامپ و اعضای کابینه‌اش پرداخته است.

قرار است که روز سه‌شنبه به طور رسمی این کتاب منتشر شود.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند