کدخبر: ۳۴۴۳۲۱ لینک کوتاه

«به جو بایدن رأی می‌دهم»

انتقام سخت «جان بولتون» از ترامپ در مرحله کلیدی

اقتصادنیوز؛ جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی دولت دونالد ترامپ که در روزهای اخیر با انتشار کتاب خاطراتش در رسانه‌ها جنجال بزرگی علیه رئیس سابقش به راه انداخته، بالاخره روز یکشنبه در گفت‌وگو با دیلی تلگراف، ضمن تأکید صریح بر اینکه «ترامپ جمهوریخواهان را نمایندگی نمی‌کند» از رقیب دموکرات وی اعلام حمایت کرد. حمایت صریح این چهره محافظه‌کار تندرو از نماینده حزب دموکرات را می‌توان نقطه عطف پروسه انتقام بولتون از ترامپ خواند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ جان بولتون روز یکشنبه در گفت‌وگو با دیلی تلگراف گفت: در سال ۲۰۱۶ به ترامپ در برابر هیلاری کلینتون رای داد. اکنون که رئیس جمهوری را از نزدیک دیده‌ام، نمی‌توانم بار دیگر این کار را انجام دهم. نگرانی من برای کشور است و او جمهوریخواهان را نمایندگی نمی‌کند، که بخواهم به او برگردم.

در حالیکه خاطرات داغ جان بولتون درباره زمان حضورش در کاخ سفید ترامپ تحقیر او توسط رئیس جمهوری را نشان می‌دهد، او جمهوریخواه و محافظه کار مادام العمری است که ۲ کمیته اقدام سیاسی را در حمایت از نامزدهای حزب جمهورخواه راه‌اندازی می‌کند.

از این نظر، چرخش بولتون برای حمایت از بایدن را می‌توان نوعی انتقام‌گیری از ترامپ دانست نه اینکه از حزب جمهوریخواه عدول کرده باشد.

مشاور امنیت ملی پیشین ترامپ ادامه داد: رئیس جمهوری هیچ پایه و اساس فلسفی یا استراتژی ندارد. او تفاوت منافع ملی ایالات متحده و منافع دونالد ترامپ را نمی‌داند.

بولتون اضافه کرد: یک سردرگمی بین منافع ملی و منافع شخصی او وجود دارد که برای کشور بسیار خطرناک است.

وی اظهار کرد: وقتی در جایگاه بالایی هستید، متعهد هستید که حقیقت را بگویید. من پس از ۱۷ ماه در دولت نگران شدم که (ترامپ) صلاحیت لازم را برای ریاست جمهوری ندارد و مردم آمریکا باید این را بدانند.

جان بولتون به تازگی کتابی را با عنوان «اتاقی که آن اتفاق افتاد؛ خاطرات کاخ سفید» به افشاگری علیه ترامپ و سیاست خارجی او دست زده است.

کاخ سفید تلاش کرد تا جلوی انتشار این کتاب را به بهانه افشای اسناد طبقه‌بندی شده بگیرد اما دسترسی رسانه‌ها به برخی مطالب کتاب، مانع از آن شد که خواسته تیم ترامپ محقق شود.

بولتون در این کتاب موضوعاتی از قبیل ایران، چین، کره شمالی، ونزوئلا و روسیه را مطرح کرده و نشان داده است ترامپ از چین خواسته تا به انتخاب مجدد وی کمک کند.

John Bolton Isn't Lying About Trump, He's Exposing Him - Bloomberg

این مطلب برایم مفید است
19 نفر این پست را پسندیده اند