راهکارهای محافظت از موبایل ها در مقابل هکرها

کدخبر: 344472
اقتصاد نیوز:تلفن‌های هوشمند ما حجم عظیمی از داده‌های شخصی را در اختیار دارند، به این معنی که حفظ آن‌ها مهم است. ما از تلفن‌های هوشمند خود برای تقریباً همه چیز استفاده می‌کنیم، از بانکداری تلفن همراه گرفته تا سلام کردن به یکدیگر، گرفتن و به اشتراک گذاری عکس، سفارش غذا و تماس با دوستان و خانواده. به این ترتیب، مهم است که اطمینان حاصل کنید که اطلاعات موجود در تلفن شما ایمن باقی مانده و فقط در دسترس افراد و برنامه‌هایی است که قصد دارید اطلاعاتتان را با آن‌ها به اشتراک بگذارید.

به گزارشاقتصاد نیوز به نقل از انتخاب، می‌توانید از چند قدم آسان استفاده کنید تا سپر محافظی برای حفاظت از اطلاعات خود در برابر هکر‌ها ایجاد کنید. این گام‌ها ساده، اما بسیار مهم هستند:

برای برقراری ارتباط از برنامه‌های ایمن استفاده کنید

با استفاده از برنامه‌های ایمن که از تکنیک‌هایی مانند رمزگذاری برای محافظت از داده‌های خود استفاده می‌کنند، می‌توانید شانس اینکه متجاوزین وارد اطلاعات شما شوند را کم کنید. رمزگذاری فرایندی است که باعث می‌شود اطلاعات هنگام انتقال از فرستنده به گیرنده غیرقابل کنترل باشند و این احتمال را که فقط طرف‌های در نظر گرفته شده می‌توانند پیام‌های متنی یا ایمیل شما را ببینند، افزایش می‌دهد. هم Gmail و هم Outlook از رمزگذاری استفاده می‌کنند تا زمانی که گیرنده از یک ارائه دهنده ایمیل نیز پشتیبانی کند. کسانی که با اطلاعات حساس اضافی سروکار دارند می‌توانند Proton Mail را نیز امتحان کنند، که فعالیت‌های وب مانند شرکت‌های بزرگی مانند گوگل را نظارت نمی‌کند و فقط داده‌ها را در کشور‌هایی با محافظت از حریم خصوصی قوی مانند سوئیس ذخیره می‌کند. در مورد پیام رسانی، بهترین انتخاب برای کاربران محرمانه، سیگنال است که برای IOS و اندروید در دسترس است iMessage و واتس اپ نیز به طور پیش فرض از رمزگذاری نهایی تا انتها پشتیبانی می‌کنند.

نرم افزار تلفن خود را به روز نگه دارید

به روز بودن تلفن هوشمند به چند دلیل مهم است. این برنامه نه تنها ویژگی‌های جدیدی را به دستگاه شما منتقل می‌کند، بلکه این اطمینان را به شما می‌دهد که با ایمن‌ترین نسخه سیستم عامل iOS یا سیستم عامل اندروید گوگل کار می‌کنید. به این دلیل است که به روزرسانی‌های سیستم عامل گاهی اوقات شامل اصلاحاتی در مورد آسیب پذیری‌ها می‌شود که در صورت عدم نظارت می‌توانند توسط ابزار مخرب مورد سوء استفاده قرار بگیرند. برای دیدن اینکه آیا نرم افزار شما به روز شده است، منوی "تنظیمات" را باز کنید و "به روز رسانی نرم افزار" را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید با ضربه زدن به گزینه "به روزرسانی خودکار"، به روزرسانی‌های نصب شده به صورت خودکار را انتخاب کنید.

محدود کردن دسترسی برنامه‌ها به دستگاه و اطلاعات شخصی شما

از موقعیت مکانی شما گرفته تا مخاطبین موجود در دفترچه تلفن شما، برنامه‌ها می‌توانند مجموعه وسیعی از داده‌ها را از دستگاه‌های تلفن همراه جمع آوری کنند. بهترین و کارآمدترین روش برای کاهش تعداد اپ‌هایی که ممکن است به اطلاعات شخصی شما دسترسی داشته باشند حذف برنامه‌ها و حساب‌های مربوط به آن‌ها است. هر چند وقت یکبار برنامه‌های خود را پاک کنید و از برنامه‌هایی که در مدت زمانی طولانی باز نشده اند غافل نشده و حتما این برنامه‌های بی فایده را پاک کنید.

از یک رمز عبور قوی استفاده کنید

حفظ رمز‌های عبور شخصی برای همه حساب‌های آنلاین شما می‌تواند مشکل باشد؛ و استفاده مجدد از همان رمز عبور برای چندین حساب هرگز ایده خوبی نیست؛ بنابراین به کارگیری رمز عبور حرفه‌ای کار ساده‌ای نیست. با این وجود باید سعی کنید رمز عبور‌های متنوع و حرفه‌ای استفاده کنید.

به هر نوع وای فای متصل نشوید

ما هر روز اطلاعات حساس را از طریق شبکه‌های وای فای منتقل می‌کنیم، به همین دلیل بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید که این کار را با روشی مطمئن و خصوصی انجام داده اید. شبکه‌های خصوصی مجازی یا VPN‌ها می‌توانند به این امر کمک کنند. همیشه سعی کنید از شبکه‌های وای فای ایمن استفاده کنید. این موضوع کمک می‌کند احتمال هک شدن شما کاهش پیدا کند.

از دست ندهید
بلیط هواپیما