ساخت قطاری با سرعت 600 کیلومتر در ساعت

کدخبر: 344478
​اقتصاد نیوز:قطار سریع السیر maglev چین با سرعت 600 کیلومتر بر ساعت آزمایش شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، قطار سریع السیر maglev چین به طور موفقیت آمیز آزمایش شد و سرعت آن به ۶۰۰ کیلومتر برساعت رسید.

این آزمایش روز یکشنبه  روی یک خط ماگلو در شانگهای صورت گرفت و نشانگر دستیابی به موفقیت مهم در تحقیقات و توسعه ماگلو با سرعت بالا در این کشور بود.

توسعه سیستم حمل و نقل ماگلو با سرعت ۶۰۰ کیلومتر در ساعت یک پروژه کلیدی در برنامه حمل و نقل ریلی پیشرفته چین است که توسط وزارت علوم و فناوری آغاز شده است.

تولید نمونه اولیه‌ای از قطار maglev  در ماه می ۲۰۱۹ در شهر کوینگدائو چین آغاز شد؛ تیم پروژه با مسئولیت بخش فنی CRRC چینگدائو دارای بیش از ۳۰ شرکت، دانشگاه و پژوهشگاه متخصص است. آنها طی چهار سال گذشته از فناوری‌های جدیدی بهره گرفته‌اند.

دینگ سانسان، رئیس تیم تحقیق و توسعه و معاون مهندس ارشد CRRC چینگدائو گفت: طی آزمایش چند شرط، وسیله نقلیه هدایت تعلیق پایدار و حالت عملکرد صدا را نشان داد. همه شاخص‌های اصلی فنی شرایط و انتظارات طراحی را برآورده کردند.

پیش بینی می شود سیستم نمونه اولیه ماگلو با سرعت بالا تا پایان سال ۲۰۲۰ مورد استفاده قرار بگیرد.

قطار ماگلو با سرعت ۶۰۰ کیلومتر در ساعت می تواند شکاف بین خدمات ریلی و  تفاوت آن با خدمات هوایی را پر کند و به ایجاد یک شبکه حمل و نقل معقول‌تر، کارآمدتر و انعطاف پذیرتر برای تأمین نیازهای سفر گروه‌های مختلف کمک کند.

 

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید