کدخبر: ۳۴۴۷۷۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل در ایران می ماند

اقتصادنیوز: شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در نشستی مأموریت گزارشگر ویژه این سازمان در ایران را به مدت یک سال دیگر تمدید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد مأموریت گزارشگر ویژه حقوق بشری این سازمان در ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد. 

به نوشته «وبگاه سازمان ملل متحد» اعضای این شورا در چهل و سومین نشست سالیانه خود در شهر «ژنو» در سوئیس  با 22 رای موافق، 8 رای مخالف و 15 رای ممتنع با ادامه فعالیت «جاوید رحمان» گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران موافقت کردند.

 این نشست در روزهای گذشته در مقر شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد برگزار شد و طی آن ادامه فعالیت کمیته تحقیقات ویژه سازمان ملل در زمینه سوریه نیز تا یک سال دیگر تمدید شد. جاوید رحمان ۵3 ساله، متولد شهر «فیصل‌آباد» از توابع ایالت پنجاب پاکستان است و تابعیت کشور انگلیس را دارد. رحمان در سی و  هشتمین نشست شورای حقوق بشر در ژنو به عنوان گزارشگر ویژه ایران تعیین شد. جاوید رحمان جانشین «عاصمه جهانگیر»  شد که بهمن ‌ماه سال 96 به دلیل ایست قلبی در گذشت.

جمهوری اسلامی ایران  اعلام کرده با توجه به گزارش‌های مغرضانه ، غیر عادلانه و غیر منصفانه مبتنی بر اهداف و اغراضِ سیاسی معدود کشورهای مشخص، گزارش‌های مامور ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد فاقد مشروعیت و اعتبار هستند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند