کدخبر: ۳۴۵۵۶۹ لینک کوتاه

تجمع کارگران شهرداری خرمشهر

اقتصادنیوز:جمعی از کارگران خدمات شهری خرمشهر در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق خود شنبه مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کرده و خواستار پرداخت حقوق عقب افتاده خود شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، 

بیش از ۳۰ نفر از کارگران خدمات شهری خرمشهر به دلیل پرداخت نشدن سه ماه حقوق و مزایایی شغلی مقابل فرمانداری این شهر تجمع صنفی کرده و خواهان رسیدگی به مشکلات خود شدند.
یکی از  این کارگران در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا گفت: اکثر کارگران شهرداری برای تامین هزینه‌های زندگی با مشکل روبه‌رو هستند و حدود سه ماه است حقوق و مطالبات خود را دریافت نکرده اند.
وی گفت: در برابر زحمتی که در گرمای بالای ۴۰ درجه و وضعیت کرونایی شهر کشیدیم خواهان دریافت حق و حقوق خود هستیم و از مسئولان می‌خواهیم صدای ما را بشنوند.

این کارگر گفت: علاوه بر نگرفتن عیدی امسال مطالبات سال‌های گذشته و سه ماهه حقوق را تاکنون دریافت نکرده ایم.

شهردار خرمشهر در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: درآمد شهرداری خرمشهر فقط از محل عوارض آلایندگی،ارزش افزوده و محل صدور پروانه‌های ساختمانی است.

داود دارابی افزود:صدور مجوز ساخت و ساز با توجه به تخفیف ۵۰درصدی تقریبا متوقف و به سمت رکود کامل است.

وی افزود: عوارض ارزش افزوده و سهم  ۳۰ درصدی از پالایشگاه آبادان نیز با توجه به مصوبه مجلس  مقدار ۳۰ درصد آن به محیط زیست اختصاص می‌یابد و تمام پول هایی که به حساب شهرداری واریز می شود در وهله اول حقوق کارگران و سپس حقوق کارمندان از آن پرداخت می شود.

شهردار خرمشهر گفت:در حال پیگیری برای دریافت حق آلایندگی و عوارض ارزش افزوده هستیم و در صورت تخصیص این اعتبار حقوق پرسنل و کارگران پرداخت خواهد شد.

تجمع صنفی کارگران بدون نتیجه ظهر امروز پایان یافت.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند