کدخبر: ۳۴۵۶۶۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

معترضان بزرگراه ایالت کلرادو را بستند +فیلم

اقتصادنیوز؛ همزمان با ادامه اعتراض‌ها علیه نژادپرستی نهادینه در شهرهای مختلف آمریکا، معترضان در ایالت کلرادو ضمن برگزاری تظاهرات و بستن یک بزرگراه، خواستار اجرای عدالت در پرونده قتل جوان ۲۳ ساله سیاه پوست شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ در ادامه تظاهرات‌ها علیه قتل خانم «الایجا مک کلین» سیاه‌پوست ۲۳ ساله در شهر «آرورا» در ایالت کلرادو، معترضان یک بزرگراه را در آمریکا بستند.

​بنا بر خبری که سی‌ان‌ان مخابره کرده، تظاهرات علیه قتل «الایجا مک کلین» سیاه‌پوست ۲۳ ساله ساکن شهر «آرورا» ایالت کلرادو، روز شنبه در این ایالت ادامه دارد.

طبق این گزارش، معترضان ضمن برپایی یک تظاهرات مسالمت‌آمیز بزرگراه ۲۲۴ ایالت کلرادو را بستند و با سر دادن شعارهایی خواستار اجرای عدالت در پرونده قتل مک کلین شدند.


«الایجا مک کلین»

مک کلین در جریان برخورد ماه آگوست ماموران پلیس شهر «آرورا» با او جانش را از دست داد. طبق گزارش‌ها، یک مامور پلیس آمریکا بعد از این درگیری، گردن این جوان سیاه پوست را فشرد که این موضوع سبب سکته قلبی او شد و او سه روز بعد در بیمارستان جان داد.

معترضان روز شنبه برای اولین بار مقابل «مرکز شهرداری آرورا» تجمع کردند و یک ساعت بعد از این حضور، به سمت بزرگراه ۲۲۴ ایالت کلرادو رفته و آن را مسدود کردند.

اداره پلیس آرورا اعلام کرده که پیش از حضور معترضان در این بزرگراه، نیروهای پلیس این اداره بزرگراه را بسته بودند.

ofcQo8hfCiS1

پلیس آمریکا به مسالمت آمیز بودن تظاهرات روز شنبه معترضان به قتل الایجا مک کلین اذعان کرده و خبر دادند که در جریان این تظاهرات، هیچ فردی بازداشت و یا زخمی نشده است.

تظاهرات در شهر آرورا ایالت کلرادو در حالی انجام شده که اعتراضات سراسری علیه خشونت‌ها و نژادپرستی نهادینه در آمریکا به دنبال قتل «جورج فلوید» در مناطق مختلف این کشور همچنان ادامه دارد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند