نماینده پارلمان عراق عنوان کرد؛

مسامحه الکاظمی درباره ادامه حضور آمریکا در عراق

کدخبر: 345693
اقتصادنیوز؛ «حنین القدو» نماینده پارلمان عراقگفت که نخست‌وزیر این کشور در برخورد با موضوع حملات ترکیه و حضور نیروهای خارجی در این کشور، ضعیف عمل می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «حنین القدو» نماینده پارلمان عراق امروز (یکشنبه) گفت که گروههای سیاسی، دولت و فراکسیون‌های پارلمان موضع یکسانی در قبال حملات ترکیه و حضور نیروهای آمریکایی در عراق ندارند.

به نوشته وبگاه المعلومه، او تأکید کرد که موضع دولت در قبال حملات ترکیه و حضور آمریکایی‌ها در عراق ضعیف است و می‌بایست نیروهای ارتش با استقرار در مرز با ترکیه، جلوی این حملات را بگیرند.

حنین القدو، همچنین گفت که منطقه کردستان نیز موضع صریح و روشنی در خصوص این حملات ندارد و نیروهای پیشمرگه علی رغم برخورداری از سلاح‌های پیشرفته کاری برای تأمین امنیت مرزها انجام نمی‌دهد.

به گفته این نماینده عراقی، در قانون اساسی این کشور در بند دوم فصل اول تأکید شده است که گروههای مسلح نباید امکان و پایگاه لازم برای انجام حملات به کشورهای همسایه عراق از جمله ایران و ترکیه را داشته باشند.

امروز نیز نماینده فراکسیون «النهج الوطنی» عراق از دولت این کشور خواست که به حضور نیروهای ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا پایان دهد و باید پرونده حضور نیروهای آمرکیایی و ائتلاف در عراق بسته شود و از مشکلات حضور این نیروها در کشورها، خلاصی یافت.

از دست ندهید
بلیط هواپیما