کدخبر: ۳۴۶۰۳۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

توصیه به استفاده از حشیش برای درمان کرونا ! ؟

اقتصاد نیوز:دو محقق کانادایی اعلام کردند که یک ماده خاص ویژه در حشیش به طور بالقوه ابزاری با‌ارزش برای مقابله با کووید-۱۹ است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسکانیوز، اولگا و ایگور کووالچوک سالها است که در مورد گیاه حشیش برای مبارزه با سرطان آزمایش انجام می دهند. هنگامی که بیماری کووید-19 همه گیر شد این دو محقق در تلاش برای استفاده از حشیش برای مبارزه با این بیماری هستند.

SARS-CoV2 مشابه سایر پاتوژن های تنفسی از طریق قطرات تنفسی منتقل می شود و دارای پتانسیل پخش شدن در هوا و گسترش است. در این مطالعه از ورود واسطه گیرنده به میزبان انسان از طریق آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین(ACE2) که در بافت ریه بیان می‌شود و همچنین مخاط دهان و بینی ، کلیه ها و دستگاه گوارش استفاده می شود. تعدیل سطح ACE2 در این بافت‌ها ممکن است استراتژی قابل قبول برای کاهش حساسیت به بیماری باشد.

آنها پس از بررسی تحقیقات انجام شده در مورد حشیش و کووید-19 توسط دانشمندان دیگر، مشخص کردند که حشیش به طور بالقوه می‌تواند جلوی ورود ویروس به بدن را بگیرد.

این گیاه به گیرنده های ACE2 بدن ما می رسد، که به نوعی مانند درهای ورودی بدن برای ویروس عمل می‌کند. محققان از حشیش برای کاهش سطح بیان ژن ACE2 استفاده می‌کنند، در واقع به طور موقت درهای ورود ویروس را می بندند؛ فراتر از آن ممکن است که از سویه این گیاه برای جلوگیری از پخش شدن ویروس در بدن بیماران استفاده شود.حشیش به ویژه برای تعدیل بیان ژن، ضد سرطان و ضد التهاب پیشنهاد شده است.

اگر آنها بتوانند این ایده را اثبات کنند، مرحله بعدی تولید گونه موفق در تشکل های پزشکی است که می‌تواند برای پیشگیری و درمان توسط حوزه پزشکی استفاده شود.

این دو دانشمند همچنین خاطرنشان کردند که همه گونه های حشیش این تاثیر را نخواهد داشت و گونه ای خاص مد نظر آنان است و اگرچه ممکن است که آنها قادر به پیدا کردن سویه ای باشند که از کووید-19 جلوگیری یا آن را درمان کند؛ اما گونه هایی نیز وجود دارند که به طور بالقوه می توانند باعث وخیم تر شدن حال بیمار شوند.

دانشمندان اعلام کردند که این دارو برای توسعه درمان های پیشگیرانه با استفاده از دهانشویه و غرغره در گلو جهت استفاده های بالینی و خانگی استفاده شوند. چنین محصولاتی باید از نظر پتانسیل خود در مورد کاهش ورود ویروسی از طریق مخاط دهان آزمایش شوند. با توجه به اوضاع وخیم و در حال تحول سریع اپیدمیولوژیک، باید هر فرصت و راه درمانی ممکن در نظر گرفته شود. نتایج تحقیق آنها در شماره ماه آوریل مجله پزشکی آنلاین منتشر شد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند