کدخبر: ۳۴۶۴۰۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رقیب ترامپ دچار «زوال عقل» است؟

اقتصادنیوز؛ نتیجه یک نظرسنجی در آمریکا نشان می‌دهد که حدود ۴۰ درصد از مردم اعتقاد دارند، جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری این کشور دچار زوال عقل است.

نتیجه یک نظرسنجی در آمریکا نشان می‌دهد که حدود ۴۰ درصد از مردم اعتقاد دارند، جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری این کشور دچار زوال عقل است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ در حالی که حملات لفظی رئیس‌جمهور آمریکا به جو بایدن رقیب دموکرات او در انتخابات ریاست جمهوری از یک سو و نگرانی‌ها درباره گاف دادن‌‌های بایدن تشدید شده، نتیجه یک نظرسنجی نشان می‌دهد که حدود ۴۰ درصد از آمریکایی‌ها به زوال عقل بایدن باور دارند.

به نوشته اسپوتنیک، نتیجه نظرسنجی موسسه آمریکایی «راسموسن» نشان می‌دهد که «۳۸ درصد از رأی‌دهندگان احتمالی (در انتخابات ریاست جمهوری) ایالات متحده فکر می‌کنند که بایدن به نوعی (بیماری) زوال عقل دچار است».

از جمله دیگر نکات مهم این نظرسنجی آن است که بیست درصد از رای‌دهنگان حزب دموکرات اعلام کردند که از نظر آنها بایدن دچار این نوع اختلال ذهنی است.

۶۶ درصد از رأی‌دهندگان جمهوری‌خواه آمریکایی در این نظرسنجی اعلام کردند که نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹) دچار زوال عقل است و سی درصد از رأی‌دهندگان و حامیان احزاب مستقل هم این باور را دارند.

این نظرسنجی در حالی انجام شده که در هفته‌های اخیر رئیس‌جمهور آمریکا بارها توانایی ذهنی و جسمی رقیب دموکرات خودش را هدف قرار داده است.

ترامپ در یک اظهارنظر در مصاحبه با فاکس نیوز گفته بود: «بایدن وقتی صحبت می‌کند نمی‌تواند دو تا جمله کنار هم بچیند. منظورم این است که این آدم بلد نیست حرف بزند. بعد ممکن است رئیس‌جمهورتان شود، چون بعضی‌ها مرا دوست ندارند».

رئیس‌جمهور آمریکا یکشنبه هفته جاری در یک توییت در این باره نوشت: «هیچ کسی خواستار آن نیست که فردی با ضریب هوشی پایین مسئولیت کشورمان را در دست بگیرد و جو بایدن خوابالو قطعا فردی با ضریب هوشی پایین است».

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند