با ارزش‌ترین برند خودرویی جهان

کدخبر: 346855
اقتصاد نیوز:هرساله لیستی از صد برند باارزش دنیا منتشر می‌شود و هرساله نیز شاهد افول برندهای دنیای خودروسازی در مقابل دیگر صنایع هستیم. امسال نیز در لیست منتشر شده از صد برند باارزش دنیا، تویوتا جایگاه سال پیش خود را حفظ کرده و باارزش‌ترین برند خودرویی جهان باقی ماند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خودرو بانک،تویوتا در رتبه 48 ام صد برند برتر جهان قرار دارد و نسبت به سال گذشته سه درصد از ارزش خود را از دست داده است.

مرسدس بنز دومین برند معتبر دنیای خودروسازی است که در رتبه 56 ام صد برند باارزش دنیا قرار دارد. دیگر خودروساز مطرح آلمانی یعنی بی ام و نیز در رتبه سوم حوزه خودرو و در رده 61 ام لیست صد برند باارزش دنیا قرار دارد. مرسدس و بی ام و به ترتیب 9 و 12 درصد از ارزش خود را نسبت به سال گذشته از دست داده‌اند. فورد و هوندا نیز دیگر برندهای برتر دنیای خودروسازی در سال گذشته بودند که با از دست دادن 10 و 15 درصد از ارزش خود، از لیست صد برند باارزش جهان کنار گذاشته شدند.

حوزه خودروسازی از سال 2008 تاکنون دچار افول شده و این روند نزولی تاکنون بدون هیچ بازگشتی ادامه یافته است. در بین برندهای خودرو، تنها تسلا بود که سال گذشته را با افزایش ارزش 22 درصدی سپری کرد و مجموع ارزش آن در حال حاضر به 11.35 میلیارد دلار بالغ می‌شود. با این وجود همچنان تسلا در بین صد برند باارزش جهان جایی ندارد. پیش‌بینی می‌شود برندهای فعال در حوزه خودروهای برقی بیشترین رشد ارزش را تجربه کنند.

در حال حاضر باارزش‌ترین برند جهان آمازون است که 415.8 میلیارد دلار ارزش دارد و رشد ارزش آن طی سال گذشته 32 درصد بوده است. اپل در رتبه دوم قرار دارد و مایکروسافت نیز رتبه سوم را از گوگل گرفته است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما