کدخبر: ۳۴۷۴۳۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

خبرهای ضدونقیض از حمله موشکی به فرودگاه بین‌المللی بغداد

اقتصادنیوز؛ در حالی‌که بسیاری از رسانه‌های محلی به نقل از منابع امنیتی از اصابت راکت به نزدیکی سالن تشریفات فرودگاه بین المللی بغداد خبر داده‌اند، رسانه امنیتی این کشور چنین خبری را تکذیب کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا؛ پایگاه های خبری عراقی از قبیل «الاخباریه»، «شفق نیوز» و «السومریه نیوز» بامداد امروز (دوشنبه) از منابع امنیتی نقل کردند که یک راکت «کاتیوشا» به اطراف فرودگاه بین المللی بغداد در ۱۶ کیلومتری غرب پایتخت این کشور اصابت کرده است.

به گفته این منابع امنیتی که نام آنها فاش نشده، راکت مذکور منفجر نشده و اصابت آن به طراف فرودگاه بین المللی بغداد نیز هیچ گونه تلفات جانی به دنبال نداشته است.

در همین حال، پایگاه خبری «الفرات نیوز» عراق نیز از یک منبع امنیتی نقل کرد که این راکت کاتیوشا به نزدیکی سالن تشریفات فرودگاه بغداد اصابت کرده بدون آن که منفجر شود و به دنبال آن نیز آسمان این شهر شاهد پرواز برخی بالگردها بوده است.

شبکه خبری «الحدث» عربستان سعودی نیز محل اصابت راکت مذکور را نزدیکی سالن بزرگ تشریفات در حد فاصل سالن استراحت و باند فرود اعلام کرده و به نقل از منابع خود در عراق گزارش داد که هدف این حمله، پایگاه نظامی آمریکا در داخل فرودگاه بغداد بوده و پس از آن نیز نیروهای امنیتی شروع به جست و جو و بازرسی در داخل فرودگاه کردند.

فرودگاه بین‌المللی بغداد

با این حال، هسته اطلاع رسانی امنیتی وابسته به وزارت دفاع عراق در واکنش به انتشار اخبار مذکور، با صدور بیانیه کوتاهی ضمن اشاره به مخابره خبر اصابت راکت به نزدیکی سالن فرودگاه بین المللی بغداد از سوی رسانه های مختلف، چنین خبری را کاملا تکذیب کرد.

رسانه امنیتی عراق در این بیانیه ضمن تاکید بر این که تا ساعت ۰۰:۵۰ بامداد امروز به وقت محلی (۲:۲۰ به وقت تهران) فرماندهی عملیات بغداد هیچ گونه پرتاب راکتی را ثبت نکرده، از رسانه های مختلف درخواست کرد که دقت عمل داشته باشند و اطلاعات را تنها از این رسانه دریافت کنند.

این در حالی است که رسانه های خبری عراق بامداد یک شنبه نیز از برخی منابع امنیتی نقل کرده بودند که ساختمان سفارت آمریکا در منطقه «سبز» در مرکز شهر بغداد هدف حمله راکتی قرار گرفته با این حال سامانه دفاع هوایی موشکی «پاتریوت» که به تازگی در سفارتخانه مستقر شده، این راکت را در خارج از محدوده آن منهدم کرده است.

هسته اطلاع رسانی امنیتی عراق نیز پیش از ظهر یک شنبه با صدور بیانیه ای در این باره اعلام کرد که یک راکت کاتیوشا از منطقه «علی صالح» شهر بغداد به سمت منطقه سبز این شهر پرتاب شده با این حال به نزدیکی یک منزل مسکونی در مجاورت ساختمان شبکه تلویزیونی «بلادی» اصابت کرده و در نتیجه آن نیز یک کودک زخمی شده است.

رسانه امنیتی عراق در بیانیه خود همچنین تاکید کرد که همزمان با این حمله، نیروهای امنیتی این کشور موفق شدند یک حمله راکتی دیگر را در منطقه «ام العظام» شهر بغداد خنثی سازند و یک راکت کاتیوشا که آماده شلیک به سمت اردوگاه نظامی «التاجی» در شمال این شهر بوده را به همراه سکوی پرتاب راکت کشف و ضبط کنند.

لازم به ذکر است که پیش از این نیز منطقه حفاظت شده سبز که سفارتخانه آمریکا را در بر می گیرد به همراه برخی اماکن محل استقرار نیروهای ائتلاف بین المللی مدعی مبارزه با تروریسم به رهبری این کشور از جمله بخش نظامی فرودگاه بین المللی بغداد و اردوگاه التاجی، بارها هدف حملات راکتی قرار گرفته بودند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند