کدخبر: ۳۴۷۹۷۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آمریکایی‌ها به فرمانداران ایالات بیشتر از رئیس‌جمهوری اعتماد دارند؛

شکست ترامپ مقابل فرمانداران

اقتصادنیوز؛ از هر ۱۰ شهروند آمریکایی، ۷ نفر به فرماندار ایالتی که در آن زندگی می‌کنند بیشتر از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور اعتماد دارند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ 70 درصد از شهروند آمریکایی می‌گویند درخصوص مقابله با ویروس کرونا، به فرماندار ایالت خود بیش از رئیس جمهور کشورشان اعتماد دارند.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «اِن‌بی‌سی نیوز»، نتایج نظرسنجی برگزار شده از سوی این شبکه با همکاری مؤسسه «ویکلی ترکینگ پول» نشان می‌دهد ۴۳ درصد از مردم آمریکا نحوه مقابله کاخ سفید با ویروس کرونا را قابل قبول می‌دانند.

در مقابل، 55 درصد از شهروندان آمریکایی معتقدند، دولت این کشور عملکرد قابل قبولی در مهار ویروس کرونا نداشته است.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که تنها ۳۷ درصد از مردم آمریکا عملکرد فرماندار ایالت خود را در مقابله با ویروس کرونا غیر قابل قبول می‌دانند و ۶۰ درصد عملکرد فرمانداران را قابل دفاع می‌دانند.

از سوی دیگر، هنگامی که از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی پرسیده شد درخصوص بازگشایی کسب‌وکارها و خاتمه دادن به دوره قرنطینه، به دستور فرماندار ایالت خود اعتماد بیشتری دارند یا ترامپ، از هر ۱۰ آمریکایی ۷ نفر پاسخ دادند به فرماندارشان اعتماد بیشتری دارند.

این در حالی است که تنها ۲۵ درصد از این افراد پاسخ دادند حرف ترامپ را بیشتر از فرماندار ایالتی که در آن زندگی می‌کنند قبول دارند. از شهروندان جمهوری‌خواهی که در این نظرسنجی شرکت کردند، ۵۳ درصد دستور ترامپ را نسبت به فرمانداران، قابل اعتمادتر توصیف کردند.

با وجود نزدیک شدن شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به مرز 3 میلیون نفر، ترامپ در سخنرانی روز استقلال گفت ۹۹ درصد از موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور «کاملاً بی‌خطر هستند».

روز گذشته (سه‌شنبه) حدود ۳۵۰ نهاد بهداشت عمومی، نهاد‌ بهداشت محلی و گروه‌های ذی‌نفوذ در زمینه بهداشت و درمان در آمریکا طی نامه‌ای به «الکس ازار»، وزیر بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده خواستار توقف دخالت‌های سیاسی در امور بهداشتی این کشور شدند.

با این جال ترامپ شامگاه سه‌شنبه گفت که دولت وی بر فرمانداران ایالت‌های فشار خواهد آورد تا مدارس در فصل پاییز بازگشایی شوند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند