کدخبر: ۳۴۸۳۵۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

فاکس‌نیوز مدعی شد؛

ممانعت امارات از پایان دادن به محاصره قطر

اقتصادنیوز؛ شبکه فاکس نیوز آمریکا گزارش داد که امارات هفته گذشته مانع از توافقی میان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با میانجی‌گری آمریکا جهت پایان دادن به بحران کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با قطر شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا؛ فاکس نیوز در گزارشی اعلام کرد که دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در اوایل سال ۲۰۲۰ فشارها را بر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس جهت پایان دادن به اختلافات میان این کشورها بیشتر کرد و طبق گفته منابع آگاه، از حدود دو ماه قبل، مذاکرات رویکرد مثبتی گرفته بود، چراکه آمریکا تلاش‌های خود برای میانجی‌گری را بیشتر کرده و عربستان نیز آمادگی خود را برای پذیرش راه حلی که دولت آمریکا پیشنهاد داده بود، اعلام کرد.

ترامپ در آن مقطع به مسئولان عالی رتبه در دولت خود دستور داد تا طرحی را برای حل و فصل مورد قبول برای تمامی طرف‌ها تدوین کنند.

فاکس نیوز از منابع خود نقل کرد که این توافق بعد از مذاکرات در سطح رهبران عربستان، قطر، امارات و آمریکا بر روی میز قرار گرفت.

این شبکه آمریکایی گزارش داد که امارات در آخرین لحظه روش خود را تغییر داده و از عربستان خواست تا پیشنهاد مطرح شده توسط آمریکا را رد کند.

طبق این گزارش، تاخیر ناشی از رفتارهای امارات موقتاً مانع از آن شد که دولت ترامپ بتواند یک پیروزی سیاسی خارجی قاطعانه و دشوار را در خاورمیانه برای خود رقم بزند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند