شکایت ایالت کالیفرنیا از ترامپ به دادگاه

کدخبر: 348500
اقتصادنیوز: رییسان دانشگاه و موسسات آموزشی ایالت کالیفرنیا شامگاه جمعه از دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به علت محدود کردن حضور دانشجویان خارجی در این ایالت شکایت کرده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روزنامه لس آنجلس تایمز، ایالت کالیفرنیا از دولت ترامپ شکایت کرد زیرا وی با اعمال قوانین جدید مانع ورود دانشجویان خارجی به آمریکا شده است. 

طبق قانون جدید آمریکا، هرگاه یک دانشجوی خارجی به صورت آنلاین در کالج‌های این کشور ثبت نام کند، دولت برای وی روادید و اجازه ماندن در آمریکا صادر نمی‌کند. 

شکایت مطرح شده در دادگاه فدرال کالیفرنیای شمالی توسط رییسان دانشگاه ایالتی کالیفرنیا و کالج‌های جامعه کالیفرنیا پشتیبانی می‌شود و ادعا می‌کنند که سیاست جدید فدرال به طور ناعادلانه دانشجویان را آزار می‌دهد و کالج‌ها نیز از نظر مالی و کسب درآمد با مشکل روبرو خواهند شد. 

تیموتی وایت رییس دانشگاه ایالتی کالیفرنیا گفت: این یک سیاست انعطاف ناپذیر است که به صورت ناعادلانه انجام شده است و جذب بیش از ۱۰ هزار و ۳۰۰ دانشجویی بین المللی را مختل می‌کند و آن‌ها را در موقعیتی بسیار دشوار قرار می‌دهد. 

در طرح جدیدی که در دستورکار دولت ترامپ قرار گرفته است، وزارت امور خارجه آمریکا برای دانشجویانی که در کلاس‌های آنلاین حضور پیدا خواهند کرد، ویزا صادر نمی‌کند و گمرک و حفاظت از مرزهای آمریکا نیز به این دانشجویان اجازه ورود به خاک ایالات متحده را نمی‌دهد.  

در این میان دانشگاه‌هایی هم که به صورت ترکیبی از دوره‌های آنلاین و حضوری استفاده می‌کنند، باید به دولت اطلاع دهند و اگر شیوه‌های آموزشی خود را تغییر دهند باید ظرف ۱۰ روز دولت را مطلع کنند.  

این نخستین بار نیست که دولت ترامپ نظام پناهندگی و مهاجرت را هدف قرار می‌دهد؛ پیش از این نیز ترامپ و کابینه‌اش در تلاش برای محدود کردن ورود مهاجران به ایالات متحده بوده‌اند. دولت ترامپ پیش از این و در راستای تنش با دولت چین سعی کرده بود ورود دانشجویان چینی را نیز به کشور محدود کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما