کدخبر: ۳۴۹۲۸۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستار شد؛

حذف کنکور ارشد و دکتری

اقتصادنیوز؛ سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، نخستین گام در ساماندهی نظام سنجش و پذیرش دانشگاه‌هارا حذف کنکور کارشناسی ارشد و دکتری دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ سعیدرضا عاملی در دیدار با رییس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، چهار موضوع سهمیه‌های کنکور، کنکور، جمعیت و خانواده همچنین اقتصاد دانش‌بنیان را از مسایل اصلی مشترک بین شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی در سال جاری عنوان کرد.

عاملی: کنکور کارشناسی ارشد و دکتری حذف شود

وی به موضوع سهمیه‌های کنکور اشاره و خاطرنشان کرد: لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی و اصلاح قوانین سهمیه با عنوان «لایحه توزیع عادلانه فرصت‌ها و امکانات تحصیلی در آموزش عالی» از سوی وزارت علوم و بهداشت به هیأت دولت رفت که در این لایحه سهمیه‌های کنکور از 19 مورد به 3 مورد کاهش یافته است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: دولت این لایحه را به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع داد که دبیرخانه این شورا نقش هماهنگ کننده بین شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی را ایفا خواهد کرد.

عاملی با بیان این که تجربه‌های مختلفی برای کنکور در دنیا وجود دارد، افزود: کنکور به عنوان آزمونی که در چهار ساعت سرنوشت دانش‌آموز همراه با اضطراب، نگرانی و فشار عصبی تعیین می‌شود، روش دقیقی نبوده و برگزاری این نحوه امتحان عمومی در اکثر کشورهای جهان متداول نیست.

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند