کدخبر: ۳۴۹۵۰۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

در پی صدور حکم دادگاه؛

فرمان اخراج دانشجویان خارجی از آمریکا لغو شد

اقتصادنیوز: دولت آمریکا دستورالعملی را که به اخراج هزاران دانشجوی بین المللی از خاک این کشور منجر می شد، لغو کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، روز سه شنبه «آلیسون بوروز» قاضی بخش ایالات متحده اعلام کرد که دانشگاه هاروارد و مؤسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT) با دولت «دونالد ترامپ» در مورد لغو دستورالعمل جدیدی به توافق رسیدند که دانشجویان بین المللی غیرمقیم در آمریکا را به شرکت در کلاسهای حضوری یا اخراج از خاک این کشور ملزم می کرد.

در واقع در پی یک دعوای حقوقی بزرگ، دولت ترامپ یک دستورالعمل پیشنهادی را لغو کرد که در صورت برگزاری دوره های صرفاً آنلاین در فصل پائیز، هزاران دانشجوی بین المللی را وادار به ترک خاک آمریکا می کرد.

اما با پیشنهاد این دستورالعمل از سوی دولت ترامپ، دانشگاه هاروارد و مؤسسه تکنولوژی ماساچوست به همراه صدها دانشگاه و شرکتهای فعال در حوزه فناوری علیه دولت ترامپ اقامه دعوی کردند.

این دانشگاهها، مؤسسات و شرکتهای فناوری این استدلال را مطرح می کنند که این دستورالعمل نه تنها به دانشجویان لطمه می زند، بلکه آمریکا را از میلیاردها دلار درآمدی که سالانه از محل پذیرش دانشجویان بین المللی کسب می شود، محروم می سازد.

افزون بر آن، در این دعوی حقوقی مطرح شد که دستورالعمل مزبور با وادار کردن دانشگاهها به بازگشایی پیش از موعد مقرر [در ارتباط با شیوع کرونا]، سلامت و بهداشت عمومی را به خطر می اندازد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند