کدخبر: ۳۴۹۶۶۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مناطق زباله ساز تهران را بشناسید

اقتصادنیوز : آمار دقیقی از اینکه کدام مناطق تهران از نظر حجم و میزان پسماند بیشتری تولید می کند وجود ندارد، اما گفته می شود مناطق شمالی تهران در صدر بیشترین تولیدکنندگان پسماند هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شهر ،شینا انصاری، مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران   با اشاره به تفاوت زیاد در میزان و حجم پسماند میان مناطق مختلف شهر تهران، توضیح داد: بر اساس بررسی‌های انجام شده، شهروندان مناطق شمالی تهران، از کالاهایی با بسته‌بندی بیشتر و حجیم استفاده می کنند، بنابراین به دلیل نوع مصرف، پسماند بیشتری هم تولید می‌کنند.

او گفت: مناطقی که قشر درآمدی پایین در آن زندگی می‌کنند، با مصرف گرایی کمتر میزان دورریز کمتری دارند و از طرفی محصولات لوکس و با بسته بندی حجیم کمتر استفاده می کنند و به تبع آن میزان تولید پسماندهای پلاستیکی در این مناطق پایین تر است. 

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، همچنین درباره میزان تاثیر استفاده از فناوری‌ها و استارتاپ‌ها در محیط زیست شهر تهران هم گفت: هم اکنون در شهر تهران، فعالیت خوبی به خصوص در حوزه مربوط به پسماند انجام شده است، اما شرکت‌های دانش بنیان علاوه بر حوزه پسماند در بخش کنترل آلاینده‌ها و پالایش و تصفیه و در حوزه اندازه گیری‌ها نیز می‌توانند فعالیت داشته باشند. 

به گفته انصاری؛ اگر به شهروندان توصیه به استفاده از بسته بندی پایدار و حذف کیسه‌های پلاستیکی می‌شود، استارتاپ‌ها با طرح و ایده خلاقانه به خصوص در مباحث جایگزین های سازگار با محیط زیست می توانند اثرگذار باشند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند