کدخبر: ۳۴۹۷۳۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آخرین وضعیت رسیدگی به مطالبات کارگران هفت‌تپه

دزفول- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شوش خواستار بازگشت به کار کارگران شرکت نیشکر هفت تپه شد و گفت: دستگاه قضایی به دنبال تحقق مطالبات قانونی کارگران این شرکت است.

 

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری خوزستان، مصطفی نظری با اشاره به رسیدگی تخلفات ارزی سهامداران شرکت هفت تپه و همچنین پرداخت نشدن حقوق کارکنان این شرکت افزود: حقوق یک ماه کارکنان از ۲ ماه حقوف معوقه با پیگیری دستگاه قضایی طی هفته گذشته پرداخت شد و پیگیری‌ برای پرداخت مابقی مطالبات کارکنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: متاسفانه اعتراضات کارکنان برای مطالبه حقوق معوقه خود طی چند روز گذشته از حالت اعتراض و مطالبات صنفی به اعتصابات غیرقانونی و تجمع در خیابان‌های اصلی تغییر یافت که موجب ایجاد ترافیک و مزاحمت برای مردم و بازاریان شد. 

نظری با بیان اینکه به دنبال این تجمعات غیرقانونی، چهار نفر از محرکین و مخلین نظم عمومی روز گذشته به اتهام ارتکاب جرم مشهود توسط ضابطین قضایی بازداشت شدند، تصریح کرد: این اقدام پس از ارائه تذکرات مسئولان شهری و درخواست آنان از معترضان برای بیان مطالبات از طریق مجاری قانونی و همچنین به منظور حفظ نظم عمومی صورت گرفت. 

وی با بیان اینکه افراد بازداشت شده امروز با قرار کفالت آزاد شدند، افزود: دستگاه قضایی با اعتقاد به برخورد با هرگونه فساد در حوزه اقتصادی، حفظ شرکت هفت تپه به عنوان سرمایه ملی و مطالبه به حق حقوق جامعه کارگری را از وظایف خود می‌داند. 

نظری افزود: اهمین این مسئله در اشتغال نزدیک به ۶ هزار نفر به صورت مستقیم در شرکت نیشکر هفت تپه، وابستگی اقتصادی بیش از ۲۰ هزار نفر از مردم منطقه به این شرکت و حفظ و رونق تولید استان و کشور است.

وی از کارکنان شرکت هفت تپه خواست مطالبات و خواسته‌های به حق و قانونی خود را در چارچوب قانون و با حفظ نظم و امنیت عمومی شهرستان مطالبه کنند و با بازگشت به کار خود، مانع نابودی مزارع و تولید شرکت شوند.

دادستان عمومی و انقلاب شوش افزود: کارگران اطمینان داشته باشند که حمایت دستگاه قضایی در حفظ شرکت و تولید ملی و مطالبات جامعه کارگری تا تحقق کامل عدالت ادامه دارد.

کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در یک ماه اخیر خواستار رسیدگی مسوولان به مطالبات و حقوق معوقه خود شدند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند