واکنش ارتش عراق به ترور فرمانده تیپ 59

کدخبر: 350185
اقتصادنیوز؛ فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق، در پی ترور روز گذشته سرتیپ «علی غیدان»، فرمانده تیپ ۵۹ ارتش این کشور در بغداد، طی بیانیه‌ای اعلام کرد که با عاملان این ترور با مشت آهنین برخورد خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، در این بیانیه که نسخه‌ای از آن در پایگاه خبری «المعلومه» منتشر شد، آمده است: نیروهای مسلح عراق هر روز جان خود را برای دفاع از کشور و مردم خود تقدیم می‌کنند. این نیروها، امروز نیز یک شهید دیگر تقدیم کردند که سرتیپ ستاد «علی حمید غیدان» فرمانده تیپ ۵۹ است که در حال انجام وظیفه در محدوده مسئولیتش، مورد حمله تروریستی در شهرستان «الطارمیه» در شمال بغداد قرار گرفت.

در ادامه این بیانیه ضمن تسلیت و ابراز همدردی به خانواده و دوست‌داران این فرمانده، اعلام شد که پاسخ به این ترور برای مرتکبان این جنایت، «سریع و دردناک» خواهد بود.

فرماندهی عملیات مشترک عراق تصریح کرد: با عناصر تروریستی که به این ترور اقدام کرده‌اند، با مشت آهنین برخورد خواهد شد و نیروهای امنیتی کشور هرچه قدر که برای وطن خود فداکاری کنند و خون بدهند باز با اراده‌ای بالا به راه خود ادامه خواهند داد.

سرلشکر غیدان به همراه چند فرمانده ارتش سال ۲۰۱۴ که داعش مناطق زیادی از عراق را اشغال کرد، از سوی حیدر العبادی، نخست‌وزیر وقت این کشور  به دلیل کوتاهی در دفع حملات داعش به شهر موصل، از فرماندهی نیروی زمینی ارتش عراق برکنار شده بود.

وی شب گذشته هدف افراد ناشناس در الطارمیه قرار گرفت و جان خود را از دست داد. در پی این حمله تروریستی، «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق به نهادهای اطلاعاتی و نیروهای امنیتی دستور داد تا عملیات فوری برای دستگیری عوامل این اقدام را آغاز کنند.

ارتش عراق: با عاملان ترور فرمانده تیپ 59 با مشت آهنین برخورد خواهیم کرد

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما