اقدام کودکانه ترامپ علیه‌ بوش و کلینتون +عکس

کدخبر: 350253
اقتصادنیوز؛ در ادامه رویه‌های خلاف سنت کاخ سفید در دوره زمامداری دونالد ترامپ، تصاویر دو رئیس‌جمهور پیشین آمریکا (جرج بوش پسر و بیل کلینتون) از دیوار راهروی ورودی این ساختمان و مقابل دید رئیس‌جمهور کینه‌توز و مغرور حذف شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ تابلوهای تصاویر «بیل کلینتون» و «جورج بوش» در اقدامی بی‌سابقه از راهروی ورودی کاخ سفید «گراند فویر» به یک اتاق غذاخوری در این کاخ برده شده که شبکه آمریکایی «سی‌ان‌ان» آن‌ را اتاقی کوچک و کم رفت‌وآمد توصیف کرده که در مقابل چشم بازدیدکنندگان قرار ندارد.

گفته شده که از این اتاق بیشتر به عنوان انباری رومیزی و مبلمان استفاده می‌شود. منابع آگاه به سی‌ان‌ان گفته‌اند که به جای تصاویر بوش و کلینتون، عکسی از «ویلیام مک‌کینلی» که در سال ۱۹۰۱ ترور شد و «تئودور روزولت» که معاون وی بود و بعد از مرگ وی جانشین او شد، جای این عکس‌ها را پر کرده‌اند. به گزارش این شبکه، رئیس‌جمهور آمریکا قبل از این جابجایی هر روز با عکس‌های این دو رئیس‌جمهور سابق مواجه می‌شد.

«جان بولتون» مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در کتاب اخیر خود از دوران حضورش در کاخ سفید، از نفرت دونالد ترامپ از بوش پدر و پسر نوشته است. «هیلاری کلینتون»، همسر رئیس‌جمهور پیشین آمریکا و وزیر خارجه پیشین هم زمانی که در انتخابات سال ۲۰۱۶ مقابل ترامپ قرار گرفت مورد خشم او واقع شد.

کاخ سفید به درخواست برای اظهارنظر در خصوص این اقدام پاسخی نداده است.

سی‌ان‌ان همچنین گزارش داد قرار نیست به طور رسمی از تصویر «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا که جای خود را به ترامپ داد، در دوره نخست ریاست‌جمهوری ترامپ رونمایی شود.

از دست ندهید
بلیط هواپیما