اروپا محکوم کرد

کدخبر: 350379
اقتصاد نیوز: آلمان، ایتالیا و فرانسه اعلام کردند که آماده اعمال تحریم علیه کشورهایی هستند که تحریم تسلیحاتی لیبی را نقض می‌کنند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا آلمان، ایتالیا و فرانسه در بیانیه‌ای مشترک روز شنبه اعلام کردند آماده هستند علیه قدرت‌های خارجی که در لیبی تحریم‌های تسلیحاتی را نقض کرده‌اند، تحریم کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه،سه کشور اروپایی در این بیانیه گفتند: ما از همه بازیگران خارجی می‌خواهیم که به مداخله فزاینده خود [در لیبی] پایان داده و به طور کامل به تحریم تسلیحاتی مصوب در شورای امنیت سازمان ملل متحد احترام بگذارند.

آن‌ها افزودند: در صورتی که نقض این تحریم‌ها در دریا، زمین و ها ادامه یابد، ما آماده در نظر گرفتن تحریم‌های احتمالی و منتظر پیشنهادهای مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این راستا هستیم.

لیبی از زمان سرنگونی «معمر قذافی» دیکتاتور سابق این کشور در سال ۲۰۱۱ به ۲ دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شد. «دولت وفاق ملی» به ریاست فایز السراج در طرابلس (غرب لیبی) مستقر است که در جهان و سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده و دیگری دولت «طبرق» در شرق لیبی که خلیفه حفتر ژنرال بازنشسته ارتش این کشور کنترل امور را در آن منطقه در دست گرفته است.

امارات متحده عربی، عربستان سعودی، مصر، فرانسه و روسیه از ارتش حفتر و دولت شرق لیبی حمایت می‌کنند؛ در حالی که ترکیه، قطر، الجزایر، ایتالیا و اتحادیه اروپا حامی دولت السراج هستند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما