ترامپ تحت تعقیب قضائی قرار می گیرد

کدخبر: 351083
اقتصادنیوز: شهردار نیویورک با هشدار به رئیس جمهور ایالات متحده گفته که در صورت اعزام نیروی فدرال به این ایالت، از رئیس جمهور آمریکا در دادگاه شکایت میکند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس: شهردار نیویورک سه‌شنبه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را به تعقیب قضائی تهدید کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» «بیل دبلازیو» شهردار نیویورک اظهار داش چنانچه ترامپ برنامه خود برای اعزام پلیس فدرال به شهرهای آمریکا از جمله نیویورک را پیگیری کند بلافاصله او را تحت پیگرد قرار خواهد کرد.

دبلازیو که از لحاظ مشی سیاسی عضو حزب دموکرات است در یک نشست خبری گفت: «ترامپ اغلب بلوف میزند و تهدید میکند و کارهایی که می‌گوید انجام می‌دهد معمولاً انجام نمی‌شوند.»

این در حالی است که  «تد ویلر»، شهردار شهر پورتلند، روز جمعه در نشست خبری از دونالد ترامپ،  خواست، پلیس‌ فدرال را یا اعزام نکند و یا آنان را از این شهر خارج کند.  تد ویلر به ترامپ گفته که این نیرو‌های پلیس را در ساختمان‌هایشان نگه دارد.

 شهردار شهر پورتلند همچنین گفته که اعزام این نیرو‌ها «راهبردی» بود که رئیس‌جمهور آمریکا به منظور «بهبود وضعیت وخیم نظرسنجی‌ها [در مورد خود]» به کار برده است. وی همچنین این اقدام ترامپ را سوء‌استفاده محض وی از مقامات اجرای قانون فدرال دانسته است.

هفته گذشته نیرو‌های پلیس فدرال به دستور ترامپ به برخی شهر‌های آمریکایی از جمله پورتلند و سیاتل اعزام شدند. بسیاری از شهرهای آمریکا از ۲۵ ماه می (پنجم خرداد ماه) بعد از قتل نژادپرستانه فردی سیاه‌پوست به نام «جورج فلوید» صحنه اعتراض بوده‌اند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما