ترامپ کنسولگری‌های بیشتری از چین را تعطیل می کند

کدخبر: 351349
اقتصاد نیوز: رئیس جمهوری آمریکا در جریان گفت‌وگو با رسانه‌ها در کاخ سفید گفت، او تعطیلی دیگر مقرهای دیپلماتیک چین در خاک ایالات متحده آمریکا را دور از ذهن نمی داند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از  ایسنا، دونالد ترامپ در پاسخ به اینکه آیا در نظر دارد مقرهای دیپلماتیک بیشتری از چین را در این کشور تعطیل کند، گفت: مساله تعطیل کردن سفارتخانه‌های دیگر، این همیشه ممکن است.

در جریان این کنفرانس خبری، از ترامپ همچنین پرسیده شد که چرا کارکنان کنسولگری چین در هوستون تگزاس، بعد از آنکه دستور تعطیلی به آنها داده شد، اسنادی را در حیاط آنجا آتش زدند.

وزارت خارجه چین با رد این گزارش‌های خبری مبنی بر اینکه کارکنان کنسولگری اسنادی را به آتش کشیدند، گفت: فعالیت‌های کنسولگری کل به حالت عادی است.

پیش از آن، وزارت خارجه آمریکا تایید کرد که دستور تعطیلی این کنسولگری تا روز جمعه را به چین داده است. آمریکا اتهام جاسوسسی غیرقانونی گسترده و عملیات‌های نفوذ در ایالات متحده را مطرح می‌کند.

سفارت چین در واشنگتن با صدور بیانیه‌ای تعطیلی کنسولگری خود در هوستون را محکوم کرد و هشدار داد که پکن به آنچه تحریک سیاسی در نظر می‌گیرد، واکنش نشان خواهد داد.


 

تیتر یک
  • روایت اکونومیست از هزینه‌های زیست‌محیطی گسترش رمزارزها

    اقتصادنیوز: هفته‌نامه اکونومیست با هشدار نسبت به پیامدهای زیست‌محیطی تولید بیت‌کوین، نوشته است که بدون ایجاد مقررات…

از دست ندهید
بلیط هواپیما