این شهر به طرز غیرقابل باوری پربارش‌ترین شهر ایران در شبانه روز گذشته بود

کدخبر: 352304
اقتصادنیوز: مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته نیکشهر با ۲۲ میلی متر باران پربارش ترین شهر کشور شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا:  محسن حیدری اظهار داشت: همانطور که انتظار می رفت در شبانه روز گذشته نیز بارش های مونسون در نواحی جنوب استان ادامه یافت و از ۱۸ ایستگاه بارانسنجی استان بارندگی گزارش شد.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲.۲ میلی متر باران در نیکشهر بارید، افزود: این بیشترین بارندگی در بین شهرهای کشور در شبانه روز گذشته است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: البته در ۲۴ ساعت گذشته بارش های بیشتر از این نیز در ایستگاه های بارانسنجی استان باریده است که بیشترین بارش با میزان ۴۵ میلی متر در روستای «هلنچکان» قصرقند ثبت شده است.

حیدری خاطرنشان کرد: علاوه بر این از ایستگاه های «مچان» سرباز ۴۲، «رئیس آباد» سرباز ۳۶.۵،  «ساربوک» قصرقند ۳۲، «کشیک» ۲۶، شهر نیکشهر ۲۲.۵ و اسپتکی» سرباز ۲۲ میلی میلی متر بارش گزارش شده است.

وی  با بیان اینکه سواحل استان نیز شاهد بارش های مونسون بوده اند، تصریح کرد: از ایستگاه های «مومان» کنارک ۱۹.۵ میلی متر، «کهیر» کنارک ۹ و «سورکمب» چابهار ۵.۵ میلی متر بارش ثبت شده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلچستان ادامه داد: به طور کلی در شبانه روز گذشته بارش های مونسون شهرستان های نیکشهر، قصرقند، سرباز، چابهار و کنارک را فرا گرفته است.

حیدری ادامه داد: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی انتظار می رود همچنان تا سه شنبه بارش های همرفتی در نیمه جنوبی استان و برخی نقاط ساحلی استان ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به احتمال وقوع تندباد لحظه ای، صاعقه و بارش تگرگ در استان گفت: در این مدت آبگرفتگی معابر، سیلاب ناگهانی و طغیان موقتی رودخانه های فصلی، پیش بینی می شود. بنابراین توصیه می شود مردم در مناطق ذکر شده از رفتن به ارتفاعات، توقف و تردد در بستر و حاشیه مسیل ها و رودخانه های فصلی خودداری کنند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما