کدخبر: ۳۵۲۵۸۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ادعای عجیب آقای رئیس جمهور درباره مبتلا شدنش به کرونا

رییس جمهوری بلاروس گفته است ۹۷ درصد از مبتلایان در کشورش بدون علایم بیماری کرونا را رد می‌کنند و او جزء این دسته بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از عصرایران رییس جمهوری بلاروس ادعا کرد بدون اینکه بفهمد و علایمی داشته باشد مبتلا به ویروس کرونا شده و این بیماری را رد کرده است.

به گزارش سی‌ان‌ان ، " الکساندر لوکاشنکو"  رییس جمهوری بلاروس امروز در جریان سخنرانی در جمع واحدهای نظامی وزارت کشور بلاروس، با اشاره به این مطلب گفت به بیماری بدون علایم کووید19 مبتلا شده بود.

او گفت:" بابت گرفتگی صدایم عذرخواهی می‌کنم. در روزهای اخیر زیاد صحبت می‌کنم، اما جالب این است که شما اکنون در حال ملاقات با مردی هستید که بدون اینکه علایمی داشته باشد و بفهمد بیماری کرونا را گرفته و رد کرده است. دیروز پزشکان چنین نتیجه‌گیری کردند."

رییس جمهوری بلاروس در دیدار امروز با واحد نظامی 3214 وزارت کشور بلاروس در شهر "مینسک"/ هیچ یک  از افراد حاضر در سالن محل سخنرانی ماسک نزده اند.

رییس جمهوری بلاروس: بدون اینکه بفهمم کرونا گرفتم و خوب شدم

رییس جمهوری بلاروس: بدون اینکه بفهمم کرونا گرفتم و خوب شدم

رییس جمهوری بلاروس: بدون اینکه بفهمم کرونا گرفتم و خوب شدم

او افزود:" همانطور که گفتم 97 درصد از جمعیت ما این ویروس را بدون علامت حمل می‌کنند. خدا را شکر که من هم بدون علامت این بیماری را رد کردم. "

رییس جمهوری بلاروس در ماه‌های گذشته بارها خطر ناشی از ویروس کرونا را ناچیز شمرده و سیاست‌های محدودیت و قرنطینه را رد کرده است.

او به مردم خود توصیه کرده بود برای در امان ماندن از ابتلا به کرونا مشروب بنوشند و سونا بروند.

او همچنین در اظهارنظری جنجالی گفته بود:بهتر است به زندگی عادی ادامه داده و روپا بمیریم تا اینکه از ترس کرونا مجبور باشیم روی زانو زندگی کنیم."

لوکاشنکو مدت‌ها منکر وجود بیماری کرونا در کشورش بود و کشور بلاروس بدون تمهیدات خاص بهداشتی به زندگی عادی خود ادامه می‌داد. او گفته بود: قرنطینه راحت‌ترین کار در مبارزه با کروناست، اگر بخواهید من یک روزه کل کشور را تعطیل می‌کنم؛ اما بعد از این تعطیلی باید چه چیزی بخوریم؟"

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، تاکنون بیش از 67 هزار نفر  در بلاروس به کرونا مبتلا شده و بیش از 500 نفر در اثر ابتلا به این بیماری فوت کرده‌اند.

لوکاشنکو تاکید کرده به مدد تلاش کادر درمانی کشورش و هزینه 200 میلیون دلاری که صرف مبارزه با  ویروس شده موارد ابتلا و فوتی‌های ناشی از کرونا در کشورش رو به کاهش بوده و این بیماری تحت کنترل است.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند