کدخبر: ۳۵۳۴۱۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

عزم دولت برای برداشتن خط قرمز جماران جزم است +متن نامه هشدار اعضای شورا به وزیر

​اقتصادنیوز :‌ سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: طی نامه ای با امضای بیش از دو سوم از اعضا شورا درخواستی در خصوص خروج طرح لغو محدوده ارتفاعی محله جماران از دستور کار جلسه فردای شورای عالی معماری و شهرسازی به وزیر راه و شهرسازی تنظیم شده است.

به گزارش اقتصادنیوز ،عزم دولت برای برداشتن خط قرمز محدوده جماران جزم است . در جلسه گذشته شورای عالی شهرسازی بی آن که لغو محدودیت ارتفاعی جماران در دستور کار باشد این موضوع طرح اما با مخالفت اعضای شورای عالی استان این موضوع رد شد . قرار است فردا دوباره این موضوع در شورای عالی شهرسازی بررسی شود . اعضای شورای شهر تهران در نامه ای نسبت به تصمیم گیری شتاب زده در این خصوص هشدار داده اند. 

علی اعطا  سخنگوی شورای شهر تهران در این خصوص اظهار کرد: حسینیه جماران واقع در محله جماران در محدوده منطقه یک شهرداری تهران به عنوان یک اثر دارای شئون ملی در سال ۶۷ به شماره ۱۸۵۳ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است. و محله جماران نیز به‌عنوان یک بافت ارزشمند مسکونی و روستایی دارای ارزش هویتی، تاریخی، فرهنگی، به شمار می آید.

وی گفت: با توجه به ابعاد شخصیتی حضرت امام خمینی به عنوان رهبر انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی، هر گونه اتخاذ تصمیم در رابطه با جماران، مستلزم در نظر داشتن ملاحظات و حساسیت های ویژه اجتماعی و همچنین فرهنگی- میراثی است. 

اعطا تاکید کرد: از آنجا که ارائه گزارش پیرامون طرح تفصیلی محله جماران پیرو دستور رئیس جمهوری در دستور جلسه آتی شورایعالی شهرسازی و معماری ایران در روز دوشنبه ۱۳ مرداد (فردا) قرار دارد؛ هرگونه تصمیم گیری شتابزده و بدون پشتوانه کارشناسی جدی در جهت لغو طرح تفصیلی ویژه جماران و یا رفع محدودیت ارتفاعی آن، ممکن است نه تنها منجر به مخدوش شدن هویت تاریخی آن محله شود، بلکه نارضایتی هایی را میان ساکنان و ذینفعان سایر محدوده های دارای طرح های ویژه با محدودیت های ساخت و ساز در شهر تهران . حتی سایر شهرها رقم بزند.

وی از وزیر راه خواست تا با عنایت به توضیحات فوق، به منظور انجام بررسی‌های همه‌جانبه فنی - کارشناسی و فرهنگی - اجتماعی توسط شورای اسلامی شهر و شهرداری تهران و اعلام نتایج بررسی‌ها به شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران، موضوع طرح مذکور از دستور کار جلسه آتی آن شورا خارج شود و طرح مجدد آن پس از ارائه نتایج بررسی‌های شورا و شهرداری در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مطرح شود.

photo_۲۰۲۰-۰۸-۰۲_۱۸-۱۳-۳۶

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند