کدخبر: ۳۵۳۸۲۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

احتمال مرگ معتادان مبتلا به کرونا چند برابر افراد عادی است؟

اقتصاد نیوز : معاون کاهش تقاضا و مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: کرونا موضوع پیچیده‌ای است که به طور مرتب در حال تغییر ساختار خود است. افرادی که مصرف کننده مواد مخدر هستند اگر کارشان به بیمارستان برسد، ۶.۵ برابر بیش از سایر مبتلایان فوت می‌کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، امیرحسین یاوری، معاون کاهش تقاضا و مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر درباره جزئیات طرح یاریگران زندگی، گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری حدود ۳۰ سال قبل شکل گرفت و در این مدت انواع و اقسام راهبردها را انجام داده است اما این راهبردها بیشتر در راستای مقاصد نظامی و مبارزه فیزیکی بود که تقریبا از یک سال قبل به تدبیر دبیر کل ستاد، قرار بر این شد که طرح یاریگران زندگی آغاز شود. هدف ما این است که در جامعه گفتمان سازی کرده و دانش تخصصی را بین مردم توزیع کنیم. در این مسیر در اقدامی مشترک با آموزش و پرورش قرار شد بتوانیم در مدارس کشور کانونی را با وظیفه پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر دایر کنیم.

 

معاون کاهش تقاضا و مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر با تاکید بر اینکه اعتیاد به مواد مخدر تنها یک عامل ندارد، اظهار کرد: انواع عوامل در این زمینه نقش دارند، برای این منظور نیاز است تا در حوزه‌های مختلف اقداماتی انجام دهیم. بر آورد ما این است که اگر بتوانیم با ابزار رسانه اطلاعات در اختیار مردم قرار دهیم می‌توانیم کمک کنیم رفتارهای غلط انجام ندهند. از خانواده‌ها میخواهیم به طور مرتب با فرزندشان در ارتباط باشند تا لطمه‌ای به رابطه وارد نشود. این کارها نوعی از پیشگیری‌های تخصصی است. دوران بحران در سنین ۱۴ تا ۲۴ سال است و پس از گذر از این دوران انسان‌ها به تدریج نه گفتن را آغاز می‌کنند و هر کاری را انجام نمی‌دهند.

وی ادامه داد: همچنین حدود ۴.۵ میلیارد تومان به وزارت بهداشت و حدود ۴.۵ میلیارد تومان به بهزیستی کمک کردیم و از آغاز شیوع کرونا در کشور حدود ۱۵ هزار نفر از معتادین متجاهر از سطح کشور جمع‌آوری و زخم‌های بازشان کنترل شده و داروهایشان نیز در اختیارشان قرار گرفته است؛ البته در کنار این خدمات سایر خدمات عمومی نیز در اختیارشان قرار گرفته است. کرونا موضوع پیچیده‌ای است که به طور مرتب در حال تغییر ساختار خود است. افرادی که مصرف کننده مواد مخدر هستند اگر کارشان به بیمارستان برسد، ۶.۵ برابر بیش از سایر مبتلایان فوت می‌کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند