فیس بوک هم پست ترامپ را حذف کرد!

کدخبر: 354217
اقتصاد نیوز : ترامپ در یک پست در فیس بوک ویدئویی از مصاحبه خود با شبکه «فاکس‌نیوز» را قرار داده بود که در آن به اشتباه مدعی شده بود که کودکان در مقابل ویروس کرونا «تقریباً مصون» هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، شبکه اجتماعی «فیسبوک» در اقدامی پُست صفحه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا را به دلیل اشاعه اطلاعات اشتباه درباره ویروس کرونا حذف کرد.

طبق گزارش روزنامه انگلیسی «گاردین»، پیش از این شبکه اجتماعی فیس‌بوک به شدت به دلیل صدور مکرر مجوز برای رئیس‌جمهور آمریکا برای نقض قوانین محتویاتی این شبکه اجتماعی به شدت مورد انتقاد قرار گرفته بود.  

در این پُست، ترامپ ویدئویی از مصاحبه خود با شبکه «فاکس‌نیوز» را قرار داده بود که در آن به اشتباه مدعی شده بود که کودکان در مقابل ویروس کرونا «تقریباً مصون» هستند.

انتشار این کلیپ ویدئویی در توییتر نیز موجب شد که شبکه اجتماعی «توییتر» نیز حساب کاربری کمپین انتخاباتی رئیس‌جمهور آمریکا را مسدود کند.

بنا بر گزارش گاردین، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد کودکانی که در معرض ویروس کووید-۱۹ قرار می‌گیرند، علائم خفیف‌تری را در مقایسه با افراد بزرگسال تجربه می‌کنند اما با اینحال در مقابل این ویروس ناشناخته مصون نیستند و حتی در مواردی برخی از کودکان به سختی بیمار شده‌اند و حتی در مواردی به مرگ آنها منجر شده است.

یکی از سخنگویان فیس‌بوک در این خصوص گفت: «این ویدئو شامل این ادعاهای اشتباه است که گروهی از افراد در مقابل کووید-۱۹ مصونیت دارند که این در تناقض با مقررات ما درباره این بیماری و ارائه اطلاعات زیانبخش در خصوص این مسئله محسوب می‌شود».

حساب توییتری کمپین انتخاب مجدد ترامپ با آیدی «@TeamTrump» نیز اقدام به انتشار این کلیپ ویدئویی کرده است و توییتر نیز اعلام کرد که این ویدئو در تناقض با قوانین این شبکه اجتماعی است.

یکی از سخنگویان شرکت توییتر در خصوص حساب کاربری @TeamTrump گفت: «صاحب این اکانت توییتری قبل از آنکه بتواند توییت‌های دیگری را منتشر کند، ملزم به حذف این توییت است».

ترامپ روز گذشته (چهارشنبه) در حین کنفرانس خبری خود ادعاهای اشتباه و جعلی خود درباره کودکان و بیماری کرونا را تکرار کرد.

حذف این پیام‌های ترامپ در حقیقت جدیدترین موارد از زنجیره اقدامات اجرایی شبکه‌های اجتماعی علیه رئیس‌جمهور آمریکا به دلیل نقض قوانین و مقرارت محتویاتی مرتبط با اشاعه اطلاعات نادرست، نفرت‌پراکنی و تهدید به خشونت می‌باشد.

پیش از این شبکه فیس‌بوک، یکی از آگهی‌های تبلیغاتی کمپین انتخاباتی ترامپ را به دلیل نقض سیاست‌های این شبکه در ارتباط با سرشماری ملی در آمریکا حذف کرده بود.

«کورنی پارلا» معاون سخنگوی ستاد انتخاباتی ترامپ در واکنش به این اقدام فیس‌بوک در حذف پیام ترامپ گفت: «رئیس‌جمهور آمریکا حقیقتی را مطرح کرد که کودکان کمتر در معرض کروناویروس قرار دارند. یک روز بعد، تبعیض آشکار سیلیکون ولی (محل استقرار شرکت فیس‌بوک) علیه این رئیس‌جمهور رخ داد. قوانین تنها به صورت یکطرفه و یک سویه اجرا می‌شود. شرکت‌های شبکه‌های اجتماعی داوران حقیقت نیستند».

پیش از این نیز در در تاریخ ۲۹ ماه می ( ۹ خردادماه)، توییتر برای اولین بار یکی از توییت‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را زیر یک پیام هشدار به کاربران، پنهان کرد و به کاربران هشدار داد که این توییت در ستایش خشونت است اما به دلیل منافع عمومی اگر کسی می‌خواهد آن را مشاهده کند، روی کلمه «مشاهده» کلیک کند.

ترامپ در پی قتل «جورج فلوید» شهروند ۴۶ ساله سیاهپوست آمریکایی به دست افسر سفیدپوست شهر «مینیاپولیس» ایالت «مینه‌سوتا» آمریکا که به اعتراضات سراسری در مینیاپولیس و دیگر شهرهای ایالات متحده منجر شد، با انتشار یک پیامی در صفحه توییتر خود، معترضان را بعنوان «اراذل و اوباش» خطاب کرده بود و تأکید کرده بود که در حال اعزام گارد ملی برای سرکوب معترضان به مینیاپولیس است.

وی در ادامه توییت نوشته بود: «وقتی غارت‎ها شروع شود، تیراندازی هم آغاز می‌شود» که این پیام به دلیل ستایش خشونت از دید کاربران پنهان شده بود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما