وزیر علوم تشریح کرد؛

روند برگزاری کلاس ها در سال تحصیلی جدید

کدخبر: 354969
اقتصاد نیوز : وزیر علوم اظهار کرد: در ترم پیش رو کلاس ها به صورت ترکیبی از مجازی و حضوری و بیشتر با تاکید بر آموزش مجازی برگزار می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وزیر علوم در نشست خبری در باره برگزاری کلاس های سال تحصیلی آینده اظهار داشت: اگر آزمون سراسری سر موعد مقرر برگزار شود، دانشجویان اوایل آبان ماه می توانند ثبت نام کنند. در ترم پیش رو کلاس ها به صورت ترکیبی از مجازی و حضوری و بیشتر با تاکید بر آموزش مجازی برگزار می شود.
وی افزود: اما با تنظیمی که روی تعداد دانشجویان نوورود صورت می گیرد، ترم اول به صورت مجازی برگزار می شود. 

داوطلبان پذیرش بدون آزمون ضرورتی برای شرکت در کنکور ندارند


غلامی با اشاره به طرح پیشنهادی وزارت علوم، گفت: بر اساس طرح پیشنهادی وزارت علوم، اگر شرایط مناسب باشد، دانشجویان نوورود چند هفته نخست را برای آشنایی با دانشگاه، استاد، مجموعه آموزشی در مراکز آموزش عالی حاضر می شوند؛ همچنین برای نو دانشجویان غیربومی، سیستم خوابگاهی به صوت هتلینگ و انجام خدمات صورت می گیرد.
به گفته وزیر علوم، همچنین ارائه تغذیه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی انجام می شود. طرح پیشنهادی وزارت علوم برای اطلاع بیشتر اعلام می شود.
وی درباره دانشجویان ورودی های دوره های گذشته نیز گفت: تعدادی از دانشجویان پذیرفته شده در سال های قبل هم هستند که دانشگاه ها براساس برنامه های منطبق با پروتکل ها، می توانند به صورت دوره ای برای حضور در دانشگاه، انجام تحقیقات و واحدهای عملی زمانی را تنظیم کنند.

پروتکل های بهداشتی کنکور سراسری ۹۹

غلامی در مورد پروتکل های بهداشتی کنکور سراسری ۹۹ ، اظهار داشت: پروتکل های بهداشتی در آزمون سراسری آن چیزی است که برای کنکور کارشناسی ارشد تعریف شده است؛ همچنین احتمال تغییراتی برای برطرف کردن برخی از کاستی های تعدادی از حوزه های امتحانی به آنها اعلام شده است.

وی افزود: با بهبود آنچه که در کنکور کارشناسی ارشد عمل شد، آزمون گسترده تر سراسری را سر موعد مقرر پیش می بریم. آنچه که به کنکوری ها و خانواده های آنان می گویم این است که تک تک داوطلبان را مانند فرزندان خودمان دانسته و نگران سلامتی آنان هستیم.

وزیر علوم گفت: برنامه ریزی ها به گونه ای است که در طول چند ساعت برگزاری آزمون، هیچ مشکلی برای آنها از نظر پاسخ دادن به سوال و مسائل بهداشتی ایجاد نشود.

غلامی با بیان اینکه برگزاری دو آزمون پیشین، تجربیات خوبی در اختیار عوامل اجرایی قرار داد، افزود: وزارت بهداشت پروتکل های بهداشتی کنکور سراسری را تعریف و ابلاغ می کند و بر اجرای آنها نظارت خواهد کرد. 

وی به نقل از معاون وزیر بهداشت گفت نظرخواهی ها نشان دهنده راضی بودن ۹۱ درصد داوطلبان از کنکور کارشناسی ارشد است. 

غلامی ادامه داد: به این ۹۱ درصد دقت می کنیم، هر چند آن ۹ درصد باقیمانده هم اهمیت دارد، اما نباید جای ۹ و ۹۱ عوض شود.

وی درباره استفاده از ورزشگاه ها در کنکور سراسری نیز اظهار داشت: سازمان سنجش آموزش کشور بررسی های اولیه را در تعدادی از شهرها آغاز کرده است. فکر می کنیم رعایت فاصله گذاری یک متر و ۶۰ سانتی متر کفایت می کند و سازمان سنجش در مورد استفاده از این فضاها اطلاع رسانی خواهد کرد.

وزیر علوم درباره فاصله گذاری های اجتماعی در صندلی های کنکور، تاکید کرد: تا این لحظه فاصله گذاری بر مبنای یک متر و ۶۰ سانت است و اگر قرار بر افزایش این فاصله باشد، حتما اجرا می شود.

تیتر یک
  • گزارش تحلیلی اقتصادنیوز از آخرین آمار کرونا در ایران

    اقتصادنیوز: آمارهای کرونایی کشور در روز ۲۲ فروردین۱۴۰۰ سه رکورد را به ثبت رساند که مهمترین بخش آن نشان از جهش کم…

از دست ندهید
بلیط هواپیما