کدخبر: ۳۵۵۰۰۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پای تب کریمه کنگو هنوز به تهران نرسیده است

اقتصاد نیوز : رئیس سازمان دامپزشکی استان تهران گفت: با توجه به فصل گرما و شیوع تب کریمه کنگو توصیه می‌شود که دامداران تمامی ضوابط بهداشتی از جمله سم پاشی علیه کنه را در دامداری‌ها رعایت کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سید علی بابایی رئیس سازمان دامپزشکی استان تهران در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت تب کریمه کنگو اظهار کرد: با توجه به فصل گرما و شیوع تب کریمه کنگو توصیه می‌شود که دامداران تمامی ضوابط بهداشتی از جمله سم پاشی علیه کنه را در دامداری‌ها رعایت کنند.

وی با اشاره به اینکه کنه‌ها مخزن بیماری هستند، افزود: کشتارگاه‌ها بحث‌های نظارتی را قبل و بعد از کشتار و در خصوص لاشه‌ها باید انجام دهند.

 رئیس سازمان دامپزشکی استان تهران با تأکید بر این مسئله که بحث پیسرد با جدیت بیشتری باید دنبال شود، بیان کرد: کشتارگاه‌ها باید تمامی لاشه‌ها را به مدت ۲۴ ساعت در پیسرد نگه داری کنند چرا که با کاهش ph لاشه، احتمال بیماری تب کریمه کنگو از بین می‌رود.

بابایی ادامه داد: دامداران موظفند تمامی ضوابط بهداشتی از جمله سم پاشی علیه کنه‌ها را در واحد‌های دامداری و اسطبل‌ها انجام دهند تا احتمال خطر بیماری تب کریمه کنگو از بین رود.

وی در پایان تصریح کرد: با توجه به احتمال شیوع بیماری تب کریمه کنگو در فصل گرما به افراد توصیه می‌شود که از مراکز و فروشگاه‌های مجاز گوشت مورد نیاز خود را خریداری کنند و در صورت تهیه نیاز خود از قصابی‌های محل، حتماً گوشت دارای مهر دامپزشکی را بخرند و پس از خرید گوشت آن را به مدت ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند