تلاش نتانیاهو برای دوری از برگزاری انتخابات

کدخبر: 355014
اقتصاد نیوز : به نوشته روزنامه «هاآرتص»، نتانیاهو طی سخنرانی در یک همایش با اعلام حمایت خود از طرح به تعویق انداختن مهلت تصویب طرح بودجه، گفت باید هر اقدامی انجام شود تا از برگزاری انتخابات جدید ممانعت به عمل آید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با دستاویز قرار دادن شیوع ویروس کرونا برای موافقت با تعویق تصویب طرح بودجه، گفت به هر نحوی که شده باید از کشیده شدن فلسطین اشغالی به انتخابات جلوگیری شود.

بعد از گمانه‌زنی‌ها و اظهار نظرهای غیر رسمی درباره تصمیم «بنیامین نتانیاهو» برای منحل کردن کابینه و برگزاری انتخابات سراسری مجدد در فلسطین اشغالی، وی امروز (دوشنبه) موضعی بر خلاف این گزارش‌ها اتخاذ کرد.

به نوشته روزنامه «هاآرتص»، نتانیاهو طی سخنرانی در یک همایش با اعلام حمایت خود از طرح به تعویق انداختن مهلت تصویب طرح بودجه، گفت باید هر اقدامی انجام شود تا از برگزاری انتخابات جدید ممانعت به عمل آید.

پیشتر گفته بودند تداوم اختلاف نظر حزب آبی‌وسفید با حزب لیکود بر سر لایحه بودجه، باعث شده نتانیاهو جداً به فکر منحل کردن کابینه و برگزاری انتخابات زودهنگام بیفتد. حزب لیکود بودجه‌ای یک ساله و با فراگیری کمتری را پیشنهاد داده اما حزب آبی‌وسفید تاکید می‌کند لایحه بودجه باید دو ساله و مطابق با توافقات کابینه تنظیم شود.

پیش از این، مهلت نهایی برای تصویب طرح بودجه،‌ پانزدهم آگوست (بیست‌وپنجم مرداد) تعیین شده بود. در صورت تصویب نشدن بودجه در تاریخ مذکور، کنست منحل شده و فلسطین اشغالی به انتخابات جدید می‌رود.

به نوشته هاآرتص، نتانیاهو ضمن لازم دانستن با ثبات شدن کابینه برای عملکرد موثر در موضوعات مختلف، مدعی شد که برای اینکه کابینه در مقابله با شیوع ویروس «کووید۱۹» در فلسطین اشغالی موفق شود، با طرح تعویق مهلت تصویب بودجه موافقت کرده است.

وی در حالی ویروس کرونا را بهانه تعویق زمان تصویب بودجه ادعا کرده که نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد حزب لیکود به ریاست نتانیاهو – بعد از عملکرد ضعیف کابینه در برون‌رفت از بحران اقتصادی و اعتراضات گسترده در تل‌آیو و قدس اشغالی علیه پرونده‌های فساد او – در حال از دست دادن پایگاه عمومی خود بوده و تعداد کرسی‌هایش در انتخابات احتمالی، فعلا با سقوط ۷ پله‌ای به ۲۹ کرسی رسیده است.

پیش از این هاآرتص نوشته بود  نتانیاهو و «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی برای به تعویق انداختن مهلت تصویب لایحه بودجه سال بعد به مدت ۱۰۰ روز، به توافق رسیده‌اند و این امر می‌تواند فلسطین اشغالی را از برگزاری چهارمین انتخابات سراسری در عرض یک سال‌ونیم اخیر نجات دهد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما