واکنش حزب الله لبنان به برگزاری مراسم محرم

کدخبر: 355067
اقتصادنیوز: حزب‌الله و جنبش امل لبنان در بیانیه مشترکی خواستار التزام به توصیه‌های مراجع دینی در خصوص عزاداری در سایه شیوع کرونا شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس:حزب‌الله و جنبش امل به عنوان دو جریان اصلی شیعیان لبنان، امروز (دوشنبه) در بیانیه‌ای توصیه‌هایی را برای عزاداران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بیان کردند.

به نوشته وبگاه العهد، در این بیانیه آمده است:‌ «همانا حسین (ع) کشتی چراغ هدایت و کشتی نجات است. همه ما در این سال همچون سال‌های گذشته باید یاد و خاطره کربلا را با حزن و اندوه و قهرمانی‌ها و بزرگی‌اش به عنوان عالی‌ترین مثال برای فداکاری پاس بداریم.»

حزب‌الله و جنبش امل در ادامه افزودند: «در این سال و بنا بر توصیه و تأکیدات مراجع دینی، باید برگزاری مراسمات با رعایت ضوابط بهداشتی از سوی محبین امام حسین (ع) در پی شیوع ویروسی که جهان را مبتلا کرده، برپا شود.»

این دو گروه مقاومت لبنانی سپس توصیه‌های خود را به عزاداران در چهار بخش اعلام کردند:

۱- مراسمات در خانه‌ها با مشارکت رسانه‌ها برگزار شوند و مراسمات شبانه روز از تلویزیون پخش شوند؛

۲- از علما و مبلغان و خطیبان از طریق شبکه‌های اجتماعی و وبگاه‌های مجازی استفاده شود؛

۳- عزادارن با نصب علامت‌های سیاه و مظاهر حزن و اندوه در محله‌ها، در احیای این مراسم فعال باشند؛

۴- به مواردی که گفته شد، کفایت شود و از برگزاری مجالس و دسته‌های عزاداری و هر چیزی که ازدحام و تجمع در پی دارد که موجب تهدید سلامتی حاضرین می‌شود خودداری شود.

در بخش پایانی این بیانیه آمده است: «در آخر از خداوند تعالی می‌خواهیم تا این روزها و شب‌های ماه محرم، مناسبتی برای تأکید بر محبت و تعلق به راه جاویدان عاشورا باشد و دعا می‌کنیم تا خداوند بر ما با سلامتی و عافیت برای همه جهانیان به برکت حسین و اصحابش منت بگذارد.»

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما