کدخبر: ۳۵۵۴۴۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

عراق سفیر ترکیه را احضار کرد

​اقتصادنیوز :وزارت خارجه عراق، سفیر ترکیه را به دنبال حمله هوایی این کشور به شمال عراق و کشته شدن چهار تن از نیروهای مرزبانی احضار کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وزارت خارجه عراق، سفیر ترکیه را به دنبال حمله هوایی این کشور به شمال عراق احضار و مراتب اعتراض شدید بغداد به این حمله را به وی ابلاغ کرد.

وزارت امور خارجه عراق طی بیانیه‌ای اعلام کرد که امروز چهارشنبه در اعرتض به حملات دیروز ترکیه به شمال عراق، «فاتح ییلدیز»، سفیر ترکیه در بغداد را احضار کرده و یادداشت اعتراضی عراق را به وی تحویل داده است.

عراق در این یادداشت اعتراضی خود، ترکیه را مسئول تجاوزات به خاک خود و کشته شدن نیروهای امنیتی عراق دانسته و از مقامات این کشور  خواسته، به حملات خود پاپان دهد.

دیروز در حمله پهپادی ترکیه به خودروی نیروهای مرزبانی عراق در شمال استان ادبیل، چهار نیروی گارد مرزی از جمله دو افسر و دو سرباز وظیفه کشته شدند.

این حمله ترکیه که تحت «عملیات پنجه عقاب» بوده، واکنش منفی در خارج و داخل عراق را در پی داشته است. ریاست جمهوری عراق دیروز این حمله را شدیداً محکوم کرده و آن را تجاوز آشکار به اراضی عراق دانسته است.

ترکیه طی ماه‌های گذشته، حملاتی را برای دور کردن عناصر حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) از مرزهای خود در شمال عراق انجام داده و مدعی است بیش از ۲۰۰ تن از عناصر این گروهک را از پای درآورده است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند