تقدیر معاون مرحوم هاشمی‌رفسنجانی در دوره ریاست‌جمهوری از ادعاهای جنجالی پرویزفتاح

کدخبر: 355529
اقتصادنیوز: حمید میرزاده معاون رئیس‌جمهور در کابینه مرحوم اکبر هاشمی‌رفسنجانی و رئیس پیشین دانشگاه آزاد در روزنامه جمهوری اسلامی از اظهارات جنجالی رئیس بنیادمستضعفان حمایت کرد.

به گزارش اقتصادنیوز  میرزاده نوشت:جناب مهندس فتاح با مصاحبه اخیرشان باب خوبی را در اعاده حقوق مردم باز کردند که ایکاش سایر مسئولان ذیربط و ذینفع هم به ایشان تأسی کنند.

 جناب مهندس فتاح با مصاحبه اخیرشان باب خوبی را در اعاده حقوق مردم باز کردند که ایکاش سایر مسئولان ذیربط و ذینفع هم به ایشان تأسی کنند. بعضی از سیاسیون به مصاحبه ایشان ایراد گرفتند که او دارد زمینه تحبیب قلوب مردم را برای انتخابات 1400 فراهم می‌کند.

اولا این نیت‌خوانی‌ها مشمول انّ بَعْضَ الظّنِ اثمٌ است ثانیا ما مسئول نیت‌خوانی نیستیم تازه با فرض چنین نیتی، این وظیفه اعاده حقوق مردم از ایشان را سلب نمی‌کند.

طبق ماده 337 قانون مدنی استیفاء بلاجهت از مال غیرمستحق اجرت‌المثل و از مصادیق اکل مال به باطل و مشمول وَ لا تَأْکُلُوا أَمْوالَکُمْ بَیْنَکُمْ بِالْباطِلِ خوانده شده است. مگر حضرت علی علیه‌السلام در خطبه 15 نهج‌البلاغه نفرمودند: «وَاللهِ لَوْ وَجَدْتُه قَدْ تُزُوِّجَ بِهِ النِّساءُ، وَ مُلِکَ بِهِ الاِماءُ، لَرَدَدْتُهُ». اگر حق بیت‌المال به کابین زنانتان رفته باشد آنرا باز پس می‌گیرم؟ اصلا یکی از دلائل و فلسفه پذیرش مسئولیت حضرتش در زمامداری مردم اعاده حقوق ایشان بود.
قرار نبود بعد از انقلاب، عزیزدردانه‌های بلاجهت و ویژه‌خواران بی‌ملاطفت حقوق مردم و مستضعفان را به بهانه‌های مختلف در چنگ آورند و مانع اجرای عدالت شوند.

خوب است بجای اتهام به یک مسئول شجاع که به وظایفش عمل کرده از این اقدام در بازپس‌گیری بیت‌المال حمایت کنیم.

تیتر یک
  • بررسی رکوردهای هفتگی آمارهای کرونا در هفته چهارم فروردین ۱۴۰۰

    موج چهارم بیماری کرونا در ایران اوجی دوباره گرفته و شمار مبتلایان در هفته چهارم را به بیشترین حد خود از ابتدای شیوع…

از دست ندهید
بلیط هواپیما