کدخبر: ۳۵۵۷۴۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نماینده کالیفرنیا در مجلس نمایندگان آمریکا:

دولتی که یک روزنامه‌نگار را با اره کشت نباید به سلاح هسته‌ای دست یابد

اقتصادنیوز؛ «برد شرمن» نماینده دموکرات کالیفرنیا در مجلس نمایندگان آمریکا نوشت: «دولتی که روزنامه نگار «جمال خاشقچی» را با اره استخوان بُر به قتل رساند نباید به سلاح هسته ای دست یابد».

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا؛ «برد شرمن» نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، نامه‌ای به مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا ارسال کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الجزیره؛ برد شرمن در این نامه، خواستار پاسخ به سؤالات متعددی درباره تلاش دولت آمریکا در زمینه برخورد با همکاری و شراکت عربستان سعودی با سازمان هسته ای غیرنظامی چین شد. وی همچنین خواهان جلوگیری از فعالیت هایی شد که می‌تواند باعث تقویت قدرت عربستان در داشتن سلاح هسته ای شود.

شرمن عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت کالیفورنیا، روز گذشته در حساب رسمی خود در توییتر نوشت: «دولتی که روزنامه نگار «جمال خاشقچی» را با اره استخوان بُر به قتل رساند نباید به سلاح هسته ای دست یابد».

وی افزود: ایالات متحده آمریکا باید عمیقا نسبت به گزارش «وال استریت ژورنال» در این زمینه، احساس نگرانی کند. وی اظهار داشت که او سال‌هاست در رابطه با برنامه هسته ای عربستان و احتمال اینکه این کشور از برنامه انرژی هسته‌ای صلح آمیز، بعنوان پوششی برای برنامه سری نظامی خود استفاده کند هشدار داده است.

خاطرنشان می‌شود روزنامه وال استریت ژورنال، در اوایل ماه جاری، گزارشی را منتشر کرد که نشان می‌داد عربستان مخفیانه با کمک چین، تاسیساتی را برای استخراج کیک زرد اورانیوم از معدن اورانیوم ایجاد کرده است.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند