کدخبر: ۳۵۶۲۰۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نورسلطان نظربایف درگذشت؟+تکذیب

اقتصاد نیوز : رسانه‌های روسیه صبح امروز از مرگ نورسلطان نظربایف اولین رئیس جمهور قزاقستان و رهبر قزاقستان خبر دادند اما در ادامه مشخص شد نوه او در لندن درگذشته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، رسانه‌های روسیه از مرگ نورسلطان نظربایف اولین رئیس جمهور قزاقستان و رهبر قزاقستان خبر دادند. با این حال، این خبر اشتباه بوده و گویا رسانه ها خبر درگذشت نوه نظربایف را به اشتباه، مرگ رئیس جمهور سابق قزاقستان درج کرده اند.

تکذیب مرگ رئیس جمهور سابق قزاقستان / نوه نورسلطان نظربایف درگذشت

دختر "نورسلطان نظربایف" نخستین رئیس جمهوری قزاقستان، اخبار منتشره درباره مرگ ناگهانی پسرش، "آی‌سلطان" را مورد تأیید قرار داد.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "داریگا" دختر "نورسلطان نظربایف" نخستین رئیس جمهوری قزاقستان، اخبار منتشره درباره مرگ ناگهانی پسرش، "آی‌سلطان" 29 ساله را تأیید کرد.

وی در پیامی نوشت: «خانواده من در غم از دست دادن آی‌سلطان عزیز گرفتار است و و ما در این زمان بسیار دشوار، خواستار تنهایی هستیم.»

دلایل مرگ آی‌سلطان، نوه نورسلطان نظربایف که در 30 سالگی درگذشت، در حال بررسی است. براساس گزارشات اولیه رسانه‌ها، وی در لندن به علت ایست قلبی درگذشت.

"آی‌سلطان" - فرزند "داریگا نظربایووا" دختر بزرگ رئیس جمهوری قزاقستان و داماد مرحوم وی "راحت علی‌اف" است.

وی فارغ التحصیل آکادمی نظامی سلطنتی در "سن‌ هرست" است و برای مدتی به ریاست دفتر اطلاعاتی وزارت دفاع قزاقستان منصوب شده بود. در سال 2017، آی‌سلطان در فدراسیون فوتبال قزاقستان فعالیت می‌کرد. در فوریه 2020 ، آی‌سلطان درخواست پناهندگی سیاسی از دولت انگلستان داده و از آن زمان تاکنون در لندن زندگی کرده است.

 
 

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند