زمان امضای توافق صلح بین امارات و اسرائیل مشخص شد

کدخبر: 356512
اقتصادنیوز: رونامه "یسرائیل هیوم" به نقل از یک منبع اماراتی عالی‌رتبه نوشت: توافق صلح بین امارات و اسرائیل در اکتبر آینده امضا خواهد شد و مدتی پس از عادی سازی روابط اقتصادی و زمینه‌های دیگر، سفارتخانه‌ها را خواهیم گشود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا: این دیپلمات عالی‌رتبه که خواست نامش فاش نشود، گفت: هدف ما تلاش و همکاری با تیم مذاکره کننده اسرائیلی به منظور آماده سازی سریع توافقنامه روابط است و تصور می‌کنیم می‌توانیم این توافقنامه را برای امضا در ماه اکتبر تقدیم رهبران‌مان کنیم.

این مقام اشاره کرد، توافقنامه شامل روابط کامل دیپلماتیک از جمله تبادل سفیران می‌شود و دیدگاهی برای توسعه همکاری اقتصادی، تکنولوژیکی، گردشگری، پزشکی و زمینه‌های دیگر وجود دارد و بعد از مدتی کوتاه سفارتخانه‌هایمان را افتتاح خواهیم کرد.

این روزنامه نوشت: مسؤول مذکور از گفتن این‌که آیا بحرین و عمان هم گام امارات را خواهند برداشت امتناع کرد، اما گفت امکان دارد مراکش و کشورهای عربی دیگر در آفریقا این گام را بردارند و این امر واقعی است.

او درباره واکنش‌های منفی فلسطینی‌ها، ایران و ترکیه گفت: حقیقت این است که ما از این اعتراضات عصبانی نشدیم ما انتظار نداشتیم فلسطینی‌ها این توافق را تبریک بگویند اما اگر محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تصور می‌کند ایران و ترکیه بهتر از ما برای مصلحت ملت فلسطین تلاش می‌کنند می‌تواند هر زمان که می‌خواهد به آنها ملحق شود.

 

تیتر یک
  • پشت پرده افت قیمت وارداتی ها؛

    ارزیابی بازار خودروهای پرطرفدار وارداتی نشان دهنده آن است که برخی از مدلهای وارداتی در بازار افت قیمت ۸۰ تا ۴۵۰…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید