انتقاد رئیس جمهور پیشین آمریکا از ترامپ

کدخبر: 356642
اقتصاد نیوز : بیل کلینتون، رئیس جمهوری پیشین آمریکا با انتقاد شدید از سوء مدیریت دونالد ترامپ در مهار شیوع ویروس کرونا گفت: ترامپ در رسیدگی به این همه گیری به جای استفاده از اتاق بیضی (دفتر کار رئیس جمهوری آمریکا) به عنوان «ستاد فرماندهی»، آن را به «کانون توفان» تبدیل کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، کلینتون روز سه شنبه ترامپ را به انتشار اطلاعات غلط در روزهای نخست شیوع ویروس متهم کرد که نتیجه آن این بود که آمریکا با شدت و وخامت  بیشتری از این همه گیری آسیب ببیند.

 بنابر گزارش تارنمای نشریه آمریکایی هیل، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در دومین شب گردهمایی ملی حزب دموکرات که به صورت مجازی برگزار شد از منزل خود در نیویورک گفت: سیاست های ترامپ باعث «هرج و مرج» بیشتر شده است.

کلینتون افزود: ترامپ ابتدا گفت که شیوع ویروس تحت کنترل است و به زودی از دست آن خلاص می شویم. وقتی این اتفاق رخ نداد هر روز در تلویزیون ظاهر شد و به رجزخوانی درباره کار بزرگی که انجام داده پرداخت در هر حالی که دانشمندان ما منتظر بودند تا اطلاعات مهم را به ما بدهند. وقتی درباره توصیه هایی که دانشمندان به او می کردند دروغ نمی گفت، آنها را نادیده می گرفت. فقط وقتی شیوع ویروس در چند ایالات به حد انفجار رسید ترامپ از مردم خواست ماسک استفاده کنند. تا آن موقع بسیاری جان خود را از دست داده بودند.... آیا باید این مسیر طی می شد؟ نه. کووید بیشتر از آنچه که باید به ما لطمه زد.

ستاد انتخاباتی ترامپ در واکنش به این اظهارات، حزب دموکرات را مورد هجمه قرار داد و حضور کلینتون در این گردهمایی را «خیانت» به جنبش «من هم همین طور یا من هم/me too» توصیف کرد.

مونیکا لوینسکی کاراموز کاخ سفید وقتی فقط ۲۰ سال داشت در زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون وارد رابطه با او شد ولی او اکنون آن را مصداق سوء استفاده از قدرت و آنچه بر او گذشته را نزدیک به تعریف جنبش «من هم همین طور » قلمداد می کند. جنبش «من هم همین طور» در قالب هشتگ،  اکتبر ۲۰۱۷ در رسانه‌های اجتماعی گسترش پیدا کرد و بارها به اشتراک گذاشته شد. این هشتگ برای نشان دادن شیوع گستردهٔ تجاوز و آزار جنسی، به ویژه در محیط کار و محکوم کردن آن مورد استفاده قرار گرفت.

کمیته ملی جمهوریخواهان همچنین به اظهارات کلینتون و حضور او در گردهمایی ملی حزب دموکرات با اشاره به حمایت او از توافقات تجاری که باعث آسیب به کارگران آمریکایی و خارج کردن مشاغل از آمریکا شد، واکنش نشان داده است.

اظهارات کلینتون در شبی که دموکرات ها رسما جو بایدن را به عنوان نامزد خود در انتخابات ۲۰۲۰ معرفی کردند، مطرح شد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سوم نوامبر ۲۰۲۰ برابر با ۱۳ آبان ۹۹ برای انتخاب پنجاه و نهمین رئیس جمهوری آمریکا و معاون او برگزار می شود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما