افشای قصد ترامپ برای فروش یک منطقه آمریکایی

کدخبر: 356746
دونالد ترامپ دو سال قبل قصد داشته یک منطقه آمریکایی بفروشد زیرا آن را کثیف می دانسته است

رییس سابق ستاد کارکنان وزارت امنیت داخلی آمریکا در دولت ترامپ فاش کرد که او دو سال قبل به دنبال فروش یا تاخت یک منطقه وابسته به آمریکا بوده است.

به گزارش ایرنا، «میلز تیلور» رئیس سابق ستاد کارکنان وزارت امنیت داخلی آمریکا چهارشنبه در مصاحبه‌ای با شبکه «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» افزود: ترامپ پس از وقوع ۲ توفان سهمگین سال ۲۰۱۷ در جزیره پورتوریکو در دریای کارائیب این پیشنهاد را مطرح کرده بود.
تیلور اظهار داشت: ترامپ می‌گفت که پورتوریکو کثیف و فقیر است. بنابراین، او در حالی که خواهان خرید گریلند از دانمارک بود بلکه می‌خواست بداند آیا می‌توانیم پورتوریکو را بفروشیم یا آن را با گریلند معاوضه کنیم.
این مقام آمریکایی که در سال ۲۰۱۹ وزارت امنیت داخلی را ترک کرد، افزود: اینکه رئیس جمهوری آمریکا بخواهد یک منطقه آمریکایی را از مردم این کشور بگیرد و آن را با یک کشور خارجی معاوضه کند، فراتر از آزار دهنده است.
تیلور گفت: رئیس جمهوری در پشت صحنه خصومت عمیقش را نسبت به مردم پورتوریکو بیان می‌کرد.
پورتوریکو حدود سه میلیون نفر جمعیت دارد که اغلب آنان در سرزمین اصلی آمریکا بویژه در ایالت‌های فلوریدا و نیویورک زندگی می‌کند.

1Asli

این جزیره هم‌اکنون تحت حاکمیت سیاسی ایالات متحده آمریکا قرار دارد، دلار آمریکا پول رایج آن است و شهروندانش با گذرنامه آمریکایی سفر می‌کنند، با این وجود مجمع‌الجزایر پورتوریکو در سنای آمریکا سناتور ندارد و تنها یک «نماینده بدون حق رای» در کنگره ایالات متحده آمریکا دارد.منطقه ای که ترامپ به دنبال خرید آن بوده ناحیه خودگردانی از دانمارک است. این سرزمین در آب‌های اقیانوس منجمد شمالی واقع شده و محل زندگی حدود ۵۶ هزار نفر است. همچنین این کشور به‌عنوان کم‌تراکم‌ترین منطقه جهان از لحاظ جمعیتی شناخته می‌شود.«مته فردریکسن» نخست وزیر دانمارک قیومیت این منطقه را بر عهده دارد درخواست ترامپ برای خرید گریلند را رد و آن را «بیهوده» توصیف کرده بود. 
به دنبال اظهارات فردریکسن، ترامپ در سال ۲۰۱۹ برنامه سفر به دانمارک را لغو کرد.

156553358
تیلور هفته جاری از ریاست جمهوری «جو بایدن» رقیب ترامپ حمایت کرد. ترامپ روز سه‌شنبه در پیامی توئیتری، تیلور را یک «کارمند سابق ناراضی» خواند.
پورتوریکو که مستعمره سابق اسپانیا است، اواخر سده نوزدهم میلادی تحت استعمار آمریکا درآمد. این جزیره سال ۱۹۵۲ از خودمختاری سیاسی گسترده‌ای برخوردار شد.
ساکنان پورتوریکو به عنوان شهروندان آمریکایی از امکان ورود آزادانه به خاک آمریکا برخوردارند اما از حق شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یا انتخاب سناتور در سنای فدرال بی‌بهره‌اند.

 
  •  
تیتر یک
  • پیش بینی بازار سهام ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

    اقتصادنیوز: تاثیرپذیری رفتارهای معاملاتی در بازار سهام را می‌توان در پیوند با تصمیمات اخیر سیاست‌گذار درباره تقویت سمت…

از دست ندهید
بلیط هواپیما