اظهارنظر تازه اوباما درباره ترامپ/ او هرگز منصب خود را جدی نگرفت

کدخبر: 356812
اقتصاد نیوز : اوباما در سخنرانی تازه‌اش گفت: من به خاطر منفعت کشورمان امیدوار بودم که دونالد ترامپ (رئیس‌جمهور آمریکا) برای جدی گرفتن نقش خود تمایل بیشتری نشان دهد و اهمیت جایگاه خود را احساس کند ولی او هرگز این کار را نکرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، باراک اوباما شامگاه چهارشنبه در متن سخنرانی خود خطاب به کنوانسیون ملی حزب دموکرات اظهار کرد که جانشین او، دونالد ترامپ "هرگز" جایگاه و پست ریاست جمهوری را جدی نگرفت.

بنابر اعلام خبرگزاری فرانسه، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در سخنرانی خطاب به کنوانسیون ملی حزب دموکرات که سازمان‌دهندگان این کنوانسیون بخش‌هایی از آن را منتشر کردند، گفت: "من به خاطر منفعت کشورمان امیدوار بودم که دونالد ترامپ (رئیس‌جمهور آمریکا) برای جدی گرفتن نقش خود تمایل بیشتری نشان دهد و اهمیت جایگاه خود را احساس کند ولی او هرگز این کار را نکرد".

وی افزود: "امشب از شما می‌خواهم که به توانایی جو [بایدن] و کامالا [هریس] در بیرون کشیدن کشورمان از این روزهای تاریک و بازسازی بهتر آن باور داشته باشید، زیرا دموکراسی ما همان چیزی است که امروز در بوته آزمایش قرار گرفته است".

اوباما تاکید کرد: "دونالد ترامپ مسؤولیت وظایف خود را به عهده نگرفته است، زیرا او قادر به انجام چنین کاری نیست".

وی اظهار کرد که عواقب این شکست، بسیار سنگین هستند که در بین آن‌ها می‌توان به ۱۷۰ هزار آمریکایی فوت شده بر اثر کروناویروس، میلیون‌ها شغل ازدست رفته، به شدت لکه دار شدن وجهه باشکوه‌مان در سراسر جهان و تهدید شدن بیش از پیش نهادهای دموکراتیک کشور اشاره کرد.

باراک اوباما پس از بیل کلینتون و جیمی کارتر، سومین رئیس‌جمهوری سابق است که از جو بایدن در کنوانسیون دموکرات‌ها حمایت می‌کند.

تیتر یک
  • کاهش ۱۷ درصدی ارزش صف‌های فروش؛

    در روز سه‌شنبه روند نزولی شاخص‌‌ کل بورس پس از یازده روز متوقف شد و تابلوی بازار سبزپوش شد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما