کدخبر: ۳۵۶۸۲۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پنج پرواز هواپیمایی ماهان لغو شد

اقتصاد نیوز : پروازهای شرکت هواپیمایی آسمان به مقصد بجنورد نیز به علت کمبود ناوگان و همچنین بررسی فنی دوره‌ای هواپیما تا پایان ماه جاری لغو شده بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، شرکت ماهان پنج برنامه پروازی خود را در روزهای یکم، ششم، هفتم، هشتم و سیزدهم شهریورماه در مسیر تهران - بجنورد لغو کرد.

مدیر فرودگاه بجنورد گفت: شرکت ماهان پنج برنامه پروازی خود را در روزهای یکم، ششم، هفتم، هشتم و سیزدهم شهریورماه در مسیر تهران - بجنورد لغو کرد.

محمدابراهیم قدمگاهی اظهار داشت: علاوه بر شرکت ماهان هواپیمایی آسمان و ایران ایر در اسفند ۹۸ و بهار امسال نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا و کاهش استقبال از سفر، شمار زیادی از برنامه های پروازی خود را لغو کرده بودند.

پروازهای شرکت هواپیمایی آسمان به مقصد بجنورد نیز به علت کمبود ناوگان و همچنین بررسی فنی دوره‌ای هواپیما تا پایان ماه جاری لغو شده بود.

وی با بیان اینکه هم اکنون در هفته پنج پرواز از این فرودگاه انجام می شود، افزود: طبق رایزنی های انجام شده هواپیمایی آسمان از ماه آینده طبق برنامه در این فرودگاه پرواز خواهد داشت و همچنین شرکت ایران ایر ۲ برنامه پروازی دیگر به مقصد این استان برقرار خواهد کرد.

قدمگاهی اظهار داشت: تعداد پروازهای این فرودگاه در ماه آینده همه هفت روز هفته را پوشش خواهد داد که با تلاش ها و رایزنی های صورت گرفته این پروازها به ۹ و در نهایت ۱۰ پرواز خواهد رسید.

مدیر فرودگاه بجنورد گفت: شیوع ویروس کرونا باعث کاهش پروازهای خطوط هوایی به مقصد خراسان شمالی و افت ۲۳ درصدی جا به جایی مسافر این فرودگاه در چهارماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال شد.

قدمگاهی اظهار داشت: در این مدت ۱۰۲ پرواز رفت و برگشت بین بجنورد و تهران انجام شده که از نظر تعداد پرواز در مقایسه با پارسال تغییری ایجاد نشده است.

وی افزود: امسال ۵۱ پرواز ورودی و ۵۱ پرواز خروجی در فرودگاه بجنورد انجام شده که از این طریق ۲ هزار و ۶۹۴ نفر جا به جا شده اند و حال آنکه پارسال در همین مدت سه هزار و ۲۲۹ نفر جا به جا شده بودند.

مدیر فرودگاه بجنورد گفت: اخیرا با حذف چهار برنامه پروازی این فرودگاه، شمار پروازهای مرکز استان خراسان شمالی در مسیر تهران - بجنورد و بالعکس به پنج پرواز در هفته کاهش یافته است و بر این اساس در جدول جدید پروازی فرودگاه، شرکت ایران ایر در روزهای شنبه، سه شنبه و چهارشنبه و شرکت ماهان نیز در روزهای دوشنبه و جمعه پرواز خواهد داشت.

وی گفت: پیش از این در هفته ۹ برنامه پروازی توسط شرکت های ایران ایر، ماهان و آسمان در این مسیر هوایی انجام می شد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند